Akıllı İnteraktif Dokümanlar In, A4 Kağıtlar Out

Akıllı İnteraktif Dokümanlar In, A4 Kağıtlar Out

2018 Trend Uygulamalardan Biri De Akıllı İnteraktif Dokümanlar

Yapay zeka, sanal gerçeklik ve kullanıcı deneyimi gibi kavramların etkisinde ortaya çıkan ve hiç şüphesiz geleceğin dünyasına yön verecek kavramlardan bir tanesi de akıllı interaktif dokümanlar. İnteraktif dokümanları günlük hayatın içerisinde aktif olarak kullanılan birçok nesnenin, bireyin istekleri doğrultusunda düzenlenmesine imkan veren teknolojilerin bütünü olarak tanımlayabiliriz. İnternetin ve mobil teknolojilerin en çok etkilediği alanlardan biri de baskı sektörü. Basılı dokümanlar üzerinde yer alacak, mobil QR kodlar, barkodlar ve sanal gerçeklik uygulamaları kağıt dokümanları, üzerinde ses, resim ve video barındıran interaktif akıllı dokümanlara dönüştürecek.

Akıllı Sistemler

Toplumsal yaşam içerisinde her ne kadar popüler olarak kullanılan bir kavram olmasa da akıllı interaktif dokümanlar üzerine ciddi araştırmalar yapılıp, kullanıcı deneyiminin üst düzeye çıkartılması hedefleniyor. Elbette yapılan araştırmalar neticesinde ortaya çıkan birçok ürün mevcut. Bu ürünlerin yaygın olarak kullanılanları; akıllı masa, akıllı tahta, barkod sistemi ve bankacılıkta kullanılan QR sistemi şeklinde sıralayabiliriz.

Burada özellikle barkod sistemine ayrı bir parantez açmamız gerekir. Barkod sisteminin insan yaşantısında aktif olarak kullanıldığı süreye bakılırsa akıllı interaktif dokümanların ne denli geçmişe dayandığı hakkında fikir sahibi elde etmek mümkün hale gelir. Tabi burada teknolojinin katlanarak geliştiği özelliğini de göz ardı etmemek gerekir. Dolayısıyla önümüzdeki birkaç yıl içerisinde akıllı interaktif dokümanlar kullanımı insan hayatında daha da yaygınlaşacak.

Tabi akıllı interaktif dokümanların gelişimiyle ilintili olarak yapay zeka ve sanal gerçeklik kavramlarını da incelemek gerekir. Özellikle burada sanal gerçeklik kavramına ayrı bir parantez açılması gerekiyor.  Bu kavramın oyun simülasyonları başta olmak üzere insan yaşantısının birçok farklı alanında aktif olarak kullanıldığı gerçeğini göz önünde bulundurmakta fayda var.

Hizmetlerimiz için:
Hemen İletişime Geçin

Akıllı İnteraktif Dokümanlar In, A4 Kağıtlar Out ile Benzer Yazılar

Henüz Yorum Yok

Bir Yorum Yaz

Processing...
Thank you! Your subscription has been confirmed. You'll hear from us soon.
ErrorHere