CLOUD
CLOUD

Tier 3+ Data Center, Carrier Neutral Altyapı, %100 Yedekli Sistem Altyapısı, Hızlı, Güvenli ve Ekonomik CLOUD Servisleri ile işinizde Karlılık sağlayın...

INTERNET
INTERNET

Teknotel'in Güçlü, Yedekli ve Yaygın omurgası üzerinden sunduğumuz KURUMSAL INTERNET servislerimiz ile, kurumunuzun ihtiyaç ve bütçesine en uygun projeleri geliştiriyoruz.

DATA CENTER
DATA CENTER

Tier 3+ standardına sahip, Asya, Avrupa ve Amerika kıtalarını birleştiren Global Data Center Network'ü üzerinde, Carrier Neutral atyapısı ile Telehouse Istanbul servislerinin farkını yaşayın.

ALTYAPIMIZ
ALTYAPIMIZ

Güçlü, Yaygın ve Yedekli Omurga, Carrier Neutral Data Center, İleri Teknoloji Cloud Altyapısı ve Global TELEHOUSE Network'ü üzerinden KURUMSAL ÇÖZÜMLER.

KURUMSAL
KURUMSAL

1984'den beri Telekomünikasyon sektöründe bir çok İLK'e imza attık. Farkımız, tecrübemiz, uzmanlığımız, güçlü ekibimiz en önemlisi, KURUMA ÖZEL hizmet anlayışımız.

  • NFS Dosya paylaşımına NEFİS Çözüm : NFS (Network File System)
CLOUD NFS/AĞ DOSYA SİSTEMİ

NFS/AĞ DOSYA SİSTEMİ

Dosya Paylaşımına 'NFS' Çözümü

Dosya paylaşmak artık çok kolay… NFS ile dosyaların fiziksel konumu önemini yitiriyor. Network File System (NFS) ile kurumsal dosyalarınızı bulut ortamında paylaşabilir, onlara istediğiniz mekan ve zamanda erişebilir, birden fazla kullanıcıyla eş zamanlı olarak dosyalar üzerinde çalışabilirsiniz.

 

Nasıl Çalışır?

 

NFS (Ağ Dosya Sistemi - Network File System) altyapısı birbirinden farklı dört protokolün birleşmesiyle meydana gelir. Remote Procedure Calls-RPC (Ağ paylaşımlı bilgisayarlar) temellidir. Portmapper (Protokolü port numaralarına çevirebilen sunucu) ile birlikte PRC program numaralarını port numaralarına çevirir.

Sunucu çalışmaya başladığında Portmap’e hangi kapının kullanılacağını söyler ve yönetilen RPC program numarasını verir. Aynı zamanda NFS protokolünü kullanarak Windows, Linux ya da UNIX gibi diğer farklı sistemleri çalıştıran bilgisayarlar arasında dosya aktarılabilir. Farklı cihazların kendi yerel diskleri gibi dosyalara ulaşma imkanı sunar. Bu teknik yolculuk ile, Ağ Dosya Sistemi'nde (NFS) ağ üzerindeki bir çok bilgisayarda bulunan dosyalar, tek bir sabit diskte yer alıyormuşçasına yönetilir. Basit  bir deyişle yüzlerce kullanıcı bilgisayarı dosyalara eş zamanlı erişim sağlayabilir, revize yapabilir ve birbiriyle paylaşabilir. 

 

İşinize Faydası

  • Disk paylaşımı: Yerel bir isletmede tüm kullanıcılar tek bilgisayar üzerindeki ayni disk alanını paylaşabilirler. NFS'in NIS ile birlikte kullanımı sayesinde bir kullanıcı herhangi bir makinaya girip diğer kullanıcılarla birlikte aynı dosya yapısı ile çalışabilir.
  • Tasarruf: NFS’ın sağladığı paylaşım sayesinde büyük depolama alanı isteyen programlar Bulut Sunucularda (Cloud Server) toplanır. Fiziksel sunucuya ihtiyaç duymayan bu sistem sayesinde yatırım maliyetiniz olmazken bakım ve yönetim maliyetleriniz oldukça uygun aylık hizmet bedelleri ile sunulur. 
  • Daimi güncellik: Bir makine üzerinde yapılan herhangi bir değişiklik her makinede yapılmış gibi olur, böylece aynı yazılımı onlarca bilgisayara yükleme zorunluluğu ortadan kalkar. Her zaman dosyaların en güncel versiyonlarına ulaşılır. 
  • Performans: Eş zamanlı hareket kabiliyeti sayesinde NFS'yi işinize entegre ederek iş süreçlerinizde Hız ve Performans sağlarsınız.

Müşterilerinizin ihtiyaçlarına hızla yetişmek için çok geçerli sebepler değil mi? 

 

NFS (Network File System) hizmeti ile ilgili detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

 

444 12 99 / İletişim formu

BİZE ULAŞIN
BİZE ULAŞIN
444 12 99
BİZE ULAŞIN