İnternette Veri Güvenliği Nedir?

İnternet saldırılara açık bir platform olup, internet sitelerinin müşterilerin kişisel bilgilerini güvende tutmak için gerekli tedbirleri alması büyük önem arz etmektedir. Özellikle e ticaret sitelerinde kişisel bilgilerin karış tarafa aktarıldığı durumlarda güvenli bir alışveriş için veri güvenliğinin sağlanması amacı ile SSL sertifikaları kullanılmaktadır. SSL sertifikası nasıl çalışır, nasıl kurulur bu sorular internet te veri güvenliği açısından önemlidir.

SSL Sertifikası Nedir Ve Nasıl Çalışır

SSL sertifikası nasıl çalışır sorusundan önce SSL sertifikasının ne olduğuna bakmak gerekmektedir. SSL, internet ya da bilgisayar ağı üzerinden güvenle veri transferi yapabilmeye imkân tanıyan bir teknolojidir. SSL sertifikası bağlanılan web sitesinin kimliğini doğrulamaya imkân tanır. Bunun yanında ilgili siteye gönderilen bilgilerin güvenle transferi SSL sertifikası ile mümkündür.  SSL bağlantısı üzerinden veri transferi uygun anahtar ve şifre ile yapılabildiğinden dolayı yetkisiz bağlantılara imkân tanır.

SSL teknolojisinin çalışma mantığı çift anahtarlı şifreleme ile sağlanmaktadır. Normal şifreleme sistemlerinde güvenli veri transferi için tek bir anahtar her iki tarafın paylaştığı ortak bir anahtar olarak kullanılır. SSL sertifikası sisteminde ise her bir bağlantı için ayrı bir anahtar oluşturulduğundan dolayı daha yüksek güvenlik sağlanmaktadır. SSL sertifikasının veri transferinde iki anahtar kullanılır. Bu anahtarlardan birisi açık anahtar olup, iki tarafın erişimine imkân tanır. Diğer anahtar ise özel anahtar olup, bu anahtarın bilgileri sunucuda saklanmaktadır. SSL sertifikaları edinebilmek için satın alma yoluna gidilebilir.

SSL Sertifikaları İle Sitenizi Güvende Tutun

Özellikle e ticaret sitelerinde güvenlik çok önemlidir. Müşterilerinizi güvende tutmak ve SSL sertifikaları ile veri güvenliğini sağlamak için bizi tercih edebilirsiniz. SSL sertifikası nasıl çalışır, SSL sertifikası nedir gibi sorulara firmamızdan tatmin edici cevaplar alabilirsiniz. Firmamız kurumsal internet, veri merkezi çözümleri, cloud, hosting seçenekleri ile faaliyet göstermektedir.

Sitenize ait bilgileri güvende tutmak, sitenize giren ziyaretçilerin kişisel bilgilerini güvenli sertifikalar ile iletebilmek için bizi tercih edebilirsiniz. Teknotel Telekom, veri güvenliği konusunda yetkin çözümler sunmakta ve 1984 yılından bu yana telekomünikasyon sektörünün güçlü bir ismi olarak faaliyetlerine devam etmektedir. Kurumsal iş ortaklarımız ve başarı hikâyelerimiz ile sektörün güçlü bir ismi olarak faaliyetlerimize devam etmekteyiz.

Hizmetlerimiz için:
Hemen İletişime Geçin

İnternette Veri Güvenliği Nedir? ile Benzer Yazılar

Henüz Yorum Yok

Bir Yorum Yaz