TR
Teknotel Teknotel Teknotel Teknotel TR

Telehouse Istanbul Is Now Greener

Telehouse Istanbul Is Now Greener

TELEHOUSE ISTANBUL ARTIK DAHA YEŞİL

Türkiye’deki ilk kez, TEKNOTEL ve global data center’ların ve  ICT hizmetlerinin öncü sağlayıcısı olan TELEHOUSE arasındaki iş birliğine dayanan Telehouse İstanbul, Türkiye’deki ilk kez Operatör Bağımsız (Carrier Neutral) veri merkezi olarak kurulmuştur. 

Telekomünikasyon ve veri merkezi faaliyetlerinde TEKNOTEL’in yerel deneyiminden ve TELEHOUSE’un global bilgisinden yararlanan Telehouse Istanbul, sürdürülebilirlik kapsamında yeni enerji politikasını hayata geçirmiştir.

Yeşil Veri Merkezi - Telehouse Istanbul

Günümüzde dünyadaki elektriğin yüzde 3’ünden fazlasını veri merkezleri kullanıyor. Bu durum, bir yandan müşterilerin artan hizmet taleplerini karşılamak için daha verimli teknolojilerin kullanımını, diğer yandan da enerji tüketimlerini azaltmayı gerektiriyor.

Yenilenebilir enerjiler yağmur, güneş, rüzgar, dalga, gelgit, jeotermal ısı gibi karbon nötr olan doğal kaynaklardan üretilmiş olan ve tekrardan yenilenebilen kaynaklardan üretilmiş enerjinin isimdir. Yenilenebilir enerji kaynakları fosil yakıtlara göre farklıdır ve çevre dostudur.

Teknotel Telekom olarak amacımız, yatırımını %100 Türk sermayeli olarak gerçekleştirdiğimiz Telehouse Istanbul veri merkezimizi, siz değerli paydaşlarımızla; son teknolojik yatırımlarımızla, daha iyi altyapıyı daha temiz enerji ile sunmaktır…

Telehouse Istanbul Veri Merkezive Teknotel Telekom'un kullanmış olduğu tüm enerji kaynakları %100 Yenilenebilir Enerji Sertifikası ile kayıt altına alınmıştır.

/tr/images/common/teknotel/5d3a54e0218a499995e4f741c261c57e.jpg