NFS/Ağ Dosya Sistemi ile İşleriniz Artık Çok Daha Kolay

Teknotel NFS/Ağ Dosya Sistemi ile İşleriniz Artık Çok Daha Kolay

Yoğun çalışma ve yaşamında sadece ofis ortamından değil, ihtiyaç duyulan her yerden ve her zaman verilere ulaşmak önemli hale gelmiştir. Ancak bu paylaşım sırasında bilgi güvenliğinin de etkin şekilde sağlanması, olmazsa olmaz bir durumdur. Kurumsal dosyalarınıza fiziksel konum önemli olmadan ulaşmak için, NFS (Network File System) büyük kolaylık sunmaktadır.

NFS ile kurumsal tüm bilgilerinizi bulut ortamında paylaşabilirsiniz. Bu şekilde istediğiniz zaman ve istediğiniz yerde bu dosyalara erişebilir, doyalar üzerinde çalışabilirsiniz. Ayrıca birden fazla kullanıcı da eş zamanlı olarak bu dosyalar üzerinde rahatlıkla çalışabilir.

NFS/Ağ Dosya Sisteminin Sağladığı Faydalar

Bu sistemde birçok bilgisayar içerisinde yer alan dosyalar sanki tek bir yerdeymiş gibi kolaylıkla yönetilebilir. Kullanıcılar eş zamanlı olarak bu dosyalarda rahatlıkla işlem yapabilirler. NFS/Ağ Dosya Sisteminin işletmelere sağladığı avantajların bazılarını şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Verileriniz / bilgileriniz herhangi bir fiziksel sunucuya ihtiyaç duymadan bulut üzerinde depolanır. Bu şekilde hem yerden hem de bakım ve yönetim maliyetlerinden tasarruf edersiniz.
  • Esneklik sunar. Bilgilerinize bağlı olarak kullanacağız alanları azaltıp artırabilirsiniz. Bunun için donanım yatırım maliyetine katlanmanıza gerek kalmaz.
  • Güncellik sağlar. Sabit makinelerde çalışılan dosyalarda değişiklik yapıldığında farklı bir makinede eski versiyonu kalmış olabilir. Bu sistemde her zaman dosyaların en son güncel hallerini bulursunuz.
  • Disk paylaşımı yapılabilir. Kullanıcılar farklı bilgisayarlardan diğer kullanıcıların dosyalarında çalışabilirler.
  • Hızı ve performansı yüksektir.
  • Yüzlerce kullanıcı sisteme erişim sağlayarak, dosyalarda işlem yapabilir.
  • İşlemleri eş zamanlı olarak sorunsuz şekilde gerçekleştirebilirsiniz.
  • Sabit bilgisayarlar bozulduğunda dosya kayıpları yaşanabilir, bu sistemlerde verileriniz her zaman güvenli şekilde saklanır.

NFS/Ağ Dosya Sistemini Kimler İçin Uygundur

NFS/Ağ Dosya Sistemi kurumsal çalışan uzaktan dosyalarına erişmek isteyen her firma için uygundur. Sadece büyük işletmeler için değil, uzaktan çalışma yapan proje bazlı küçük işletmeler içinde uygun çalışma ortamı sunar.

Uzak ofis çalışma sisteminde dosyalara erişme, yönetme açısından verimli ve performansı yüksek bir yöntemdir. Bulut teknolojisinin sağladığı kolaylık sebebi ile dosyalara sadece yurtiçinden değil dünyanın neresinden olursanız olun kolaylıkla erişebilirsiniz. Uygun maliyetli olması bu sistemleri büyük ya da küçük birçok işletmenin kullanabilmesini sağlar. Ekonomik cloud (bulut) sunucuları hakkında bilgi almak için bu yazımızı okuyabilir ya da daha fazlası için tıklayabilirsiniz.

Hizmetlerimiz için:
Hemen İletişime Geçin

NFS/Ağ Dosya Sistemi ile İşleriniz Artık Çok Daha Kolay ile Benzer Yazılar

Henüz Yorum Yok

Bir Yorum Yaz