GeForce Now Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Teknotel-GeForce Now Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Nvidia’nın uzun zamandır üzerinde çalıştığı GeForce Now servisi, beta sürümü testlerinin tamamlanmasından hemen sonra kullanıma açıldı. Platform üzerindeki deneyimler, bulut tabanlı sistemlere yönelen markaların oyun endüstrisinde söz sahibi olacağını gösterdi.

Sistemin çalışma prensibi süper güçlü ana sunucuya bağlanan diğer ağların, ana sunucunun donanım gücünden faydalanmasına odaklı. Nvidia yazılımcıları GeForce Now için yeni fonksiyonlar geliştirmeye devam ettiklerini ve yakın zamanda sisteme entegre edeceklerini açıkladı. Google ve Microsoft’tan sonra Nvidia’nın sunduğu yüksek teknolojiler, sektörün geleceği için heyecan yarattı.

Nvidia GeForce Now Nedir?

Bulut tabanlı oyun sistemlerinin en yenisi olan GeForce Now, Nvidia’nın Macintosh ve Windows kullanıcıları için geliştirdiği yazılımdır. GeForce Now platformunu diğer yazılımlardan ayıran en önemli fark, yüksek donanım gerektiren oyunları düşük donanımlı bilgisayarlar üzerinde de oynanabilir kılmasıdır.

Sunucu sistemlerinde GeForce GTX 1080 ekran kartı kullanan Nvidia, servis üzerinde yer alan oyunları üst düzey teknoloji deneyimi ile oynayabilme garantisi verir. Güncel oyunları çalıştıracak tam randımanlı bilgisayarı olmayan tüm kullanıcılar, servise üye olarak seçtikleri oyuna hemen başlayabilir.

Sistemin sorunsuz şekilde çalışması için ihtiyaç duyduğu tek şey yüksek hızlı internet bağlantısıdır. Mobil platformların sağladığı esneklik ile bulut teknolojisine uzaktan erişim sağlayarak istediğiniz her yerden her zaman oyuna devam edebilirsiniz. Ücretli ya da ücretsiz servis hizmetinden faydalanarak oyun deneyiminizi farklı bir boyuta taşıyabilirsiniz.

Nvidia GeForce Now Nasıl Kullanılır?

Nvidia GeForce Now servisini verimli şekilde kullanabilmek için en az 30, mümkünse 50 Mbps internet bağlantı hızı gereklidir.30 Mbps hız ile asgari olarak 1080 p çözünürlük ve 60 FPS oyun akışı sağlanır. Android uygulaması bulunan GeForce Now için Nvidia üyeliği yeterlidir.

Hızlı tepki gerektiren oyunlarda seri hareket kabiliyeti için opsiyonel olarak Gamepad, klavye ve fare desteği kullanılabilir. Steam hesabı ile senkronize edilebilen sistem, kütüphanede yer alan tüm oyunları açabilir. Oyunların ücretsiz sunulması ya da satın alınmış olması yeterlidir.

Ücretsiz serviste oyun süresi 1 saat ile kısıtlıdır fakat kaydedilen oyuna kaldığı yerden devam etmek mümkündür. Zayıf internet hızı ile gerçekleştirilen deneyimlerden yüksek performans alınmadığı unutulmamalıdır. Ücretli üyelik hesabı açılacağı zaman bu hususa dikkat edilmesi önerilir. Bulut teknolojisi ile oyun sunucuları arasındaki etkileşim hakkında detaylı bilgi için “Oyun Sunucularının Önemi” başlıklı yazıyı okuyabilir ya da daha fazlası için tıklayabilirsiniz.

Çoğu bulut hizmeti sağlayıcısı, geleneksel barındırma ile karşılaştırıldığında pek çok avantaj sunar. Ancak, Bulut Bilişimden en iyi şekilde faydalanmanız için güçlü bir Veri Merkezi altyapısı olmazsa olmaz. Dünya standartlarında, kaliteli ve profesyonel hizmet vermeyi gelenek haline getirmiş Teknotel’in Telehouse Istanbul Veri Merkezi, global çözüm ortaklarıyla işbirliği yaparak Bulut Servisleri ile kurumlara iş sürekliliği ve kesintisizlik sağlar. Böylece, işiniz için önemli olan verilerinize her zaman ve her yerden kesintisiz bir şekilde erişebilirsiniz.

Hizmetlerimiz için:
Hemen İletişime Geçin

GeForce Now Hakkında Bilmeniz Gerekenler ile Benzer Yazılar

Henüz Yorum Yok

Bir Yorum Yaz