CLOUD
CLOUD

Tier 3+ Data Center, Carrier Neutral Altyapı, %100 Yedekli Sistem Altyapısı, Hızlı, Güvenli ve Ekonomik CLOUD Servisleri ile işinizde Karlılık sağlayın...

INTERNET
INTERNET

Teknotel'in Güçlü, Yedekli ve Yaygın omurgası üzerinden sunduğumuz KURUMSAL INTERNET servislerimiz ile, kurumunuzun ihtiyaç ve bütçesine en uygun projeleri geliştiriyoruz.

DATA CENTER
DATA CENTER

Tier 3+ standardına sahip, Asya, Avrupa ve Amerika kıtalarını birleştiren Global Data Center Network'ü üzerinde, Carrier Neutral atyapısı ile Telehouse Istanbul servislerinin farkını yaşayın.

ALTYAPIMIZ
ALTYAPIMIZ

Güçlü, Yaygın ve Yedekli Omurga, Carrier Neutral Data Center, İleri Teknoloji Cloud Altyapısı ve Global TELEHOUSE Network'ü üzerinden KURUMSAL ÇÖZÜMLER.

KURUMSAL
KURUMSAL

1984'den beri Telekomünikasyon sektöründe bir çok İLK'e imza attık. Farkımız, tecrübemiz, uzmanlığımız, güçlü ekibimiz en önemlisi, KURUMA ÖZEL hizmet anlayışımız.

KURUMSAL TELEHOUSE ISTANBUL ARTIK DAHA YEŞİL

TELEHOUSE ISTANBUL ARTIK DAHA YEŞİL

Türkiye’deki ilk kez, TEKNOTEL ve global data center’ların ve  ICT hizmetlerinin öncü sağlayıcısı olan TELEHOUSE arasındaki iş birliğine dayanan Telehouse İstanbul, Türkiye’deki ilk kez Operatör Bağımsız (Carrier Neutral) veri merkezi olarak kurulmuştur. 

Telekomünikasyon ve veri merkezi faaliyetlerinde TEKNOTEL’in yerel deneyiminden ve TELEHOUSE’un global bilgisinden yararlanan Telehouse Istanbul, sürdürülebilirlik kapsamında yeni enerji politikasını hayata geçirmiştir.

 

Yeşil Veri Merkezi - Telehouse Istanbul

 

Günümüzde dünyadaki elektriğin yüzde 3’ünden fazlasını veri merkezleri kullanıyor. Bu durum, bir yandan müşterilerin artan hizmet taleplerini karşılamak için daha verimli teknolojilerin kullanımını, diğer yandan da enerji tüketimlerini azaltmayı gerektiriyor.

Yenilenebilir enerjiler yağmur, güneş, rüzgar, dalga, gelgit, jeotermal ısı gibi karbon nötr olan doğal kaynaklardan üretilmiş olan ve tekrardan yenilenebilen kaynaklardan üretilmiş enerjinin isimdir. Yenilenebilir enerji kaynakları fosil yakıtlara göre farklıdır ve çevre dostudur.

 

Teknotel Telekom olarak amacımız, yatırımını %100 Türk sermayeli olarak gerçekleştirdiğimiz Telehouse Istanbul veri merkezimizi, siz değerli paydaşlarımızla; son teknolojik yatırımlarımızla, daha iyi altyapıyı daha temiz enerji ile sunmaktır…

 

Telehouse Istanbul Veri Merkezi ve Teknotel Telekom'un kullanmış olduğu tüm enerji kaynakları %100 Yenilenebilir Enerji Sertifikası ile kayıt altına alınmıştır.

/contentfile/photo-gallery/5d3a54e0218a499995e4f741c261c57e.jpg


The International REC Standard Sertifikası:

/contentfile/photo-gallery/6b1954e8d83f430fb6612c52ec0eff59.png

Pdf
BİZE ULAŞIN
BİZE ULAŞIN
444 12 99
BİZE ULAŞIN