CLOUD
CLOUD

Tier 3+ Data Center, Carrier Neutral Altyapı, %100 Yedekli Sistem Altyapısı, Hızlı, Güvenli ve Ekonomik CLOUD Servisleri ile işinizde Karlılık sağlayın...

INTERNET
INTERNET

Teknotel'in Güçlü, Yedekli ve Yaygın omurgası üzerinden sunduğumuz KURUMSAL INTERNET servislerimiz ile, kurumunuzun ihtiyaç ve bütçesine en uygun projeleri geliştiriyoruz.

DATA CENTER
DATA CENTER

Tier 3+ standardına sahip, Asya, Avrupa ve Amerika kıtalarını birleştiren Global Data Center Network'ü üzerinde, Carrier Neutral atyapısı ile Telehouse Istanbul servislerinin farkını yaşayın.

ALTYAPIMIZ
ALTYAPIMIZ

Güçlü, Yaygın ve Yedekli Omurga, Carrier Neutral Data Center, İleri Teknoloji Cloud Altyapısı ve Global TELEHOUSE Network'ü üzerinden KURUMSAL ÇÖZÜMLER.

KURUMSAL
KURUMSAL

1984'den beri Telekomünikasyon sektöründe bir çok İLK'e imza attık. Farkımız, tecrübemiz, uzmanlığımız, güçlü ekibimiz en önemlisi, KURUMA ÖZEL hizmet anlayışımız.

 • SUNUCU BARINDIRMA Sunucu Barındırma (Colocation) hizmetimizi, Tier 3+ Data Center Telehouse Istanbul'da Kesintisiz ve Yüksek Kapasitelerde Erişim ile birlikte sağlıyoruz. .

  Hemen Başvurun
DATA CENTER SUNUCU BARINDIRMA

SUNUCU BARINDIRMA

 

Sunucu Barındırma (Colocation) Nedir?

 


Sunucu Barındırma fiziksel sunucu barındırma servisi olup kurumunuza ait sunucuların profesyonel Data Center ortamında barındırılmasıdır. 

 

Teknotel'in Sunucu Barındırma servisleri, Tier 3+ tasarımına sahip, Global standartlarda servis veren Telehouse Istanbul Veri Merkezi'nde barındırılmaktadır. Telehouse Istanbul'un 'Carrier Neutral' (Operatör Bağımsız) altyapısı sayesinde Sunucu Barındırma servisleri ile birlikte farklı operatörlerin erişim altyapıları üzerinden sürekli, yüksek performanslı ve yedekli erişim servisleri sunulur. 

 


Teknotel'in, sunduğu Sunucu Barındırma servisleri ile kurumların iş uygulamalarını kendi omurgaları üzerinden internet ve güvenli erişim ortamına taşıyarak sürekli, esnek, uygun maliyetli sunucu barındırma çözümleri sağlar.Teknotel'in Sunucu Barındırma servisleri kapsamında çeşitli boyutlarda sunucu barındırma, kuruma özel kabin kiralama, kuruma özel kafes kiralama servis seçenekleri Kullandığın Kadar Öde gibi pek çok avatajla birlikte sunulmaktadır.

 

Sunucu Barındırma servisimiz hakkında daha fazla bilgi için tıklayınız > Sunucu Barındırma SSS


Hemen Başvurun

 

Neden Sunucu Barındırma (Colocation)?


 

 

 SUNUCU BARINDIRMA

 

 

 

 

Sunucu Barındırma ihtiyaçları için dış kaynak kullanımınının tercih edilmesinde aşağıdaki etkenler önemli rol oynamaktadır.

 • Yoğun trafik nedeni ile kurumun kendi ağında meydana gelebilecek aşırı yüklenmeleri önlemek
 • Sürekli ve yüksek performanslı erişim imkanı sağlamak
 • Kurulum ve işletme yükü ile ilgili maliyetleri ortadan kaldırmak
 • Yüksek erişim yatırımları ihtiyacını ortadan kaldırmak
 • Tasarruf, Kesintisizlik ve Profesyonel Yönetim

 

 

 

Data Center

 


Sunucu Barındırma servislerinin birçok ayrıcalıklı hizmet ile birlikte sağlandığı Telehouse Istanbul'un enerji, iklimlendirme, yangın/su baskını koruma ve elektronik/fiziki güvenlik altyapıları Dünyadaki tüm diğer Telehouse işletmeleri gibi, en üst düzeyde sağlanıyor.

 

Tier 3+ standardına uygun tasarlanmış Telehouse Istanbul'un altyapısı ile ilgili bilgi için Data Center Altyapısı bölümünü inceleyebilirsiniz. 

 

 

Sunucu Barındırma/Carrier Neurtal Erişim Altyapısı-Taşıyıcı Bağımsız İnternet

 


Sunucu Barındırma müşterileri, Telehouse Istanbul'un ‘Carrier Neutral’ yapısı sayesinde farklı Servis Sağlayıcılardan erişim alma imkanına sahip oluyor. Farklı Operatörlerden oluşan bu Altyapı, kurumlara Tam Yedeklilik ve Sunucu barındırma hizmetinde eşsiz avantajı sağlıyor.

 

Telehouse Istanbul'un Sunucu Barındırma dışındaki diğer erişim seçenekleri ile ilgili bilgi edinmek için Erişim Altyapısı bölümünü inceleyebilirsiniz. 
Hemen Başvurun

 

Sunucu Barındırma Ayrıcalıklı Hizmetler


 • Ticket Desteği

  Her türlü probleme ilişkin Ticket Sistemimizden arıza kaydı açabilir, gelişmeleri online olarak takip edebilirsiniz. Servisinizle ilgili tüm başvurularınız kayıt altına alınmaktadır.

 • Premonitoring

  Teknik ekibimiz tarafından servisiniz sürekli izlenerek olası problemlere anında çözüm sağlanır.

 • Trafik İzleme ve Raporlama

  Kullanıcıya özel verilen kullanıcı adı ve şifre ile servisinizin performansını ve trafiğini 7/24 online olarak izleyebilrisiniz.

 • Kurumsal Müşteri Temsilcisi

  Servisinize ilişkin tüm taleplerinizle ilgilinen Müşteri Temsilciniz yardımınıza hazır...

 • SLA

  Süreklilik, arıza giderme, iade konularında hizmet seviyesi taahhütleri.

 • Kesintisiz Erişim

  Telehouse Istanbul’da; yurt içinden 4 farklı, yurt dışından 2 farklı internet operatörü ile %100 yedekli olarak kesintisiz erişim imkanı sağlanmaktadır.

 • Güvenli Veri Merkezi

  Yedekli elektrik, enerji, soğutma ve hizmet sağlıyıcıları içeren Tier 3 seviyesinde datacenter güvencesi 72 saatlik kesintiye karşı koyabilir. %99,99 kullanılabilirlik sunmaktayız.

 • 7/24 Profesyonel Teknik Destek

  CISCO sertifikalı, uzman teknik ekibimiz servisinizi 7/24 izler, problemlere müdahale ederek çözüm üretir ve teknik destek sağlar.

BİZE ULAŞIN
BİZE ULAŞIN
444 12 99
BİZE ULAŞIN