CLOUD
CLOUD

Tier 3+ Data Center, Carrier Neutral Altyapı, %100 Yedekli Sistem Altyapısı, Hızlı, Güvenli ve Ekonomik CLOUD Servisleri ile işinizde Karlılık sağlayın...

INTERNET
INTERNET

Teknotel'in Güçlü, Yedekli ve Yaygın omurgası üzerinden sunduğumuz KURUMSAL INTERNET servislerimiz ile, kurumunuzun ihtiyaç ve bütçesine en uygun projeleri geliştiriyoruz.

DATA CENTER
DATA CENTER

Tier 3+ standardına sahip, Asya, Avrupa ve Amerika kıtalarını birleştiren Global Data Center Network'ü üzerinde, Carrier Neutral atyapısı ile Telehouse Istanbul servislerinin farkını yaşayın.

ALTYAPIMIZ
ALTYAPIMIZ

Güçlü, Yaygın ve Yedekli Omurga, Carrier Neutral Data Center, İleri Teknoloji Cloud Altyapısı ve Global TELEHOUSE Network'ü üzerinden KURUMSAL ÇÖZÜMLER.

KURUMSAL
KURUMSAL

1984'den beri Telekomünikasyon sektöründe bir çok İLK'e imza attık. Farkımız, tecrübemiz, uzmanlığımız, güçlü ekibimiz en önemlisi, KURUMA ÖZEL hizmet anlayışımız.

  • SSL SSL internet üzerinden sağlanan veri transferinin çift taraflı şifrelenerek güvenlik, gizliliğinin sağlanması amacıyla geliştirilmiş bir güvenlik protokolüdür.
HOSTING SSL SERTİFİKASI

SSL SERTİFİKASI SSS

SSL nedir?

Dünya’da en çok kullanılan güvenlik protokolü olan SSL (Secure Sockets Layer) internet üzerinden iletişim sırasında bilginin şifrelenmesi ve sadece doğru alıcı tarafından deşifre edilmesini sağlayan bir güvenlik teknolojisidir. Günümüzde milyonlarca web sitesinde kullanılmaktadır. SSL uygulamasının çalışabilmesi için sunucuya tanımlı bir anahtar (CSR ve KEY kaydı) ve istemsci tarafında çalışacak bir SSL sertifikaya ihtiyaç bulunmaktadır.

SSL nasıl çalışır?

SSL şifrelemesinde 2 adet anahtar (Private KEY, Public KEY) kullanılmaktadır. Anahtar dediğimiz uygulama dijital ortamda kodlanmış yazılımı ifade etmektedir. SSL çalışma mantığında bir anahtarın şifrelediği veri sadece diğer anahtar tarafından açılabilmektedir. 128 bit şifrelemede, 2128 değişik anahtar vardır ve bu şifrenin çözülebilmesi için ileri teknoloji gerektirecek ve çok uzun bir zaman alacaktır. Anahtarlar oluşturulduktan sonra, anahtarlardan biri (Private Key) sizde kalırken, diğer anahtar (Public Key) bağlantı kurmak istediğiniz kişiye gönderilir. Aynı işlem karşı tarafta da gerçekleşir. Size mesaj göndermek isteyen kişi Public Key ile göndereceği mesajı şifreli olarak gönderir, şifrenin çözülebilmesi sadece sizdeki Private Key tarafından yapılabilmektedir. Sonuç olarak SSL verinin sadece istenen iki bilgisayar arasında güvenli ve gizli şekilde iletilmesini sağlamaktadır.

SSL sertifikalı web sitesinin avantajları nedir?

SSL sertifikalı bir web sitesi, ziyaretçilerine güven verir. SSL sertifikası müşterilerinizin bilgisayarından sizin sunucunuza bilgileri iletirken onları şifreler, müşteri ismi, adres, kullanıcı ve şifre bilgileri, kredi kartı bilgileri vb. önemli bilgilerinizi korur. Özellikle bir e-ticaret siteniz varsa SSL sertifikası müşterilerinizin gizliliğiniz önemsediğinizi gösterir ve size güvenmelerini sağlar.

SSL sertifikam ne kadar sürede aktif olur?

CSR bilginiz, ödemeniz ve sizden istenen belgeler elimize ulaştıktan sonra maximum 2 gün içerisinde sertifikanızı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Sertifikasyon kurumu nedir?

Dijital sertifikaların verilmesi ve yönetilmesini sağlayan, genel olarak elektronik sertifika hizmet sağlayıcısı olarak bilinen kurumdur. Dijital sertifikalar bu kurumların gizli anahtarıyla imzalanmaktadır.

Ziyaretçi web sitemin güvenli olduğunu nasıl anlayacak?

SSL korumalı web sitelerinde, URL adreslerinin başında https:// öneki bulunmaktadır. Bilinçli internet kullanıcıları SSL göstergelerini tanısa da birçok bireysel kullanıcı güvenli web sitesinin farkını bilmeyebilir. Bu sebeple sitenize bir site mührü ekleyebilirsiniz. Ziyaretçiler site damgasını tıkladıklarında SSL sertifikanızın durumu ve ayrıntılarını görüntüleyebilir. Bu da ziyaretçilerin siteniz üzerinden güvenerek işlem yapmasını sağlar.

Wildcard SSL sertifikası nedir?

Wildcard SSL ile, diğer SSL modellerinden farklı olarak, tek bir sunucu sertifikası ile birden çok web sitesini koruma altına alabilirsiniz. Tek bir domain altında birden çok subdomain kullanan işletmeler için (örnek olarak; www.alanadınız.com, security.alanadınız.com, Support.alanadınız.com) Wildcard SSL hem daha uygun maliyetlidir hem de tüm domainlerinin sertifika yönetiminin tek seferde yapılması sayesinde daha kullanışlıdır.

SSL sigorta bedeli nedir?

Lütfen iletişime geçiniz.

BİZE ULAŞIN
BİZE ULAŞIN
444 12 99
BİZE ULAŞIN