CLOUD
CLOUD

Tier 3+ Data Center, Carrier Neutral Altyapı, %100 Yedekli Sistem Altyapısı, Hızlı, Güvenli ve Ekonomik CLOUD Servisleri ile işinizde Karlılık sağlayın...

INTERNET
INTERNET

Teknotel'in Güçlü, Yedekli ve Yaygın omurgası üzerinden sunduğumuz KURUMSAL INTERNET servislerimiz ile, kurumunuzun ihtiyaç ve bütçesine en uygun projeleri geliştiriyoruz.

DATA CENTER
DATA CENTER

Tier 3+ standardına sahip, Asya, Avrupa ve Amerika kıtalarını birleştiren Global Data Center Network'ü üzerinde, Carrier Neutral atyapısı ile Telehouse Istanbul servislerinin farkını yaşayın.

ALTYAPIMIZ
ALTYAPIMIZ

Güçlü, Yaygın ve Yedekli Omurga, Carrier Neutral Data Center, İleri Teknoloji Cloud Altyapısı ve Global TELEHOUSE Network'ü üzerinden KURUMSAL ÇÖZÜMLER.

KURUMSAL
KURUMSAL

1984'den beri Telekomünikasyon sektöründe bir çok İLK'e imza attık. Farkımız, tecrübemiz, uzmanlığımız, güçlü ekibimiz en önemlisi, KURUMA ÖZEL hizmet anlayışımız.

 • MPLS Teknotel'in yaygın omurgası üzerinden sunduğumuz MPLS, çok lokasyonlu kurumunuzun Kesintisiz, Hızlı ve Güvenli internet erişim ihtiyacına çözüm sunuyor. .

  Hemen Başvurun
INTERNET MPLS

MPLS ÖZELLİKLER

 

MPLS VPN Nedir?

 


Mpls farklı teknoloji ve altyapıların kullanımı ile şekillenen çok noktalı projelerde, kullanıcı ve kullanım yoğunluğunun yarı sıra; taşınan veri, ses, görüntü uygulamaları da önemli rol oynar.

 

MPLS VPN (Virtual Private Network - Sanal Özel Ağ), ülke genelinde farklı bölgelere yayılmış ofis, şube, acenteleri vb. bulunan çok noktalı kurumların MPLS omurgası üzerinden tüm lokasyonlarının kesintisiz, hızlı ve güvenli bir şekilde haberleşmesini sağlar. Bu servis ile ERP, Muhasebe, Stok vb. kritik iş uygulamaları çalıştıran, exchange yapılar üzerinden iletişimini sağlayan vb. kurumların  şube ve ofisleri iş uygulamalarına kesintisiz ve güvenli şekilde ulaşır ve işlem yapar.

 

MPLS geleneksel network çözümlerinin tüm işlevlerini yerine getirir, üstelik;

 • Leased Line gibi muadil teknolojilere göre çok daha düşük erişim ücretleri sayesinde erişim maliyeti avantajı,
 • IPSec, VPN, vb. gibi diğer vpn metodlarına göre çok daha basit uç ekipmanlar kullanılabilmesi sayesinde çok daha az donanım maliyeti,
 • Noktadan noktaya veya noktadan çok noktaya basit konfigürasyonlar ile doğrudan erişim avantajı, 
 • Tek noktadan yönetilebilir ve ölçeklenebilir olması sayesinde zaman ve yönetim avantajları sağlamaktadır.

 

MPLS erişimi cloud ve veri merkezi erişimleri ile çok düşük maliyetlere entegre edilebilmekte, merkezi donanım yapısına olanak sağlamaktadır. Örneğin uç lokasyonlara ve merkez ofisinize ayrı, cloud için ayrı, veri merkezi için ayrı bir güvenlik donanımı yerine mpls ile internet erişimi arasına tek bir güvenlik ekipmanı konumlandırarak maliyetlerinizi kat kat düşürmenize olanak sağlamaktadır.

 

Teknotel’in önde gelen ISP (Internet Servis Sağlayıcı) FİBER OPTİK omurga ve ara bağlantıları ile tüm dünyada; VAE (Veri Akış Erişimi), TOPTAN (Toptan Port Kiralama), PT (Port Transmisyon) sözleşmeleri kapsamında Türkiye çapında hizmet verdiği MPLS (Multi Protocol Label Switching) altyapısı sayesinde VPN (Sanal Ağ) ve VPLS (Sanal Yerel Ağ) hizmetinin mümkün olan en yüksek kalitede verilmesini sağlar.

 

MPLS VPN  ile çok noktalı projelerde; birden fazla lokasyonu olan her ölçekteki firmanın sürekli ve güvenli iletişim ihtiyacına cevap vermek üzere geliştirilir. Bu yapılarda, noktaların internet üzerinden değil, noktadan noktaya bağlantılar üzerinden merkez lokasyonlarına ve diğer noktalara erişebilmeleri önem taşır.

 

MPLS VPN geleneksel WAN çözümlerinin tüm işlevlerini yerine getirir, üstelik çok daha düşük maliyetler ile. Teknotel’in Veri Akış Erişimi (VAE) sözleşmesi kapsamında Türkiye çapında hizmet verdiği MPLS (Multi Protocol Label Switching) altyapısı sayesinde VPN (Sanal Ağ) hizmetinin maliyetleri azalır.

 

Teknotel’in tecrübeli satış yetkililerinin yaptığı ihtiyaç analizi sonucunda, Noktadan Noktaya bağlantılar için kullanılmak üzere; teknoloji ve kapasite alternatifleri önerilmektedir. Satış sonrası süreçler (cihaz konfigürasyonları, kurulum ve ayarlar) Teknotel’in uzman teknik yetkilileri tarafından sağlanmakta, servislerin sürekliliği ve performansı yönetilmektedir. Uzman ekipler tarafından sürekli monitör edilen servislerde problem olması durumunda otomatik alarm üreten sistemler sayesinde olası sorunlara anında müdahale edilerek çözüm üretilmektedir.

 

MPLS VPN servisi Metro Ethernet, G.SHDSL ve aDSL erişim yöntemleri ile birlikte sunulur.  Metro Ethernet, G.SHDSL ve aDSL MPLS VPN hizmetlerinde; firmanıza ait bir kiralık devre ya da noktadan noktaya bağlantınız olması gerekmez. Tüm uzak şube ve ofisleriniz Teknotel’in yönettiği MPLS altyapısı üzerinden diğer noktalara 24 saat boyunca yüksek performans ve güvenli biçimde erişip veri alışverişinde bulunabilir ve iş uygulamalarını çalıştırabilirler.

 

 

 

MPLS VPN Özellikler

 

 


 • Özellikler
  Durum
 • MPLS Altyapı/Omurga....
 • Yaygın altyapı – Tüm Türkiye ve yurtdışı
 • Yedekli donanım ve bağlantılar
 • Esnek, ölçeklenebilir, güçlü altyapı
 • Güvenli – Dış Dünya’dan izole erişim
 • Kuruma özel projelendirme
 • Noktadan-Noktaya, Noktadan-Çok Noktaya erişim
 • QOS – Trafik önceliklendirme
 • 100 Mb/s ve üzeri hızlarda veri transferi imkanı
 • xDSL, 3G ile yedekleme imkanı

 

 

 

MPLS VPN Ayrıcalıklı Hizmetler

 


 • Ticket Desteği

  Her türlü probleme ilişkin Ticket Sistemimizden arıza kaydı açabilir, gelişmeleri online olarak takip edebilirsiniz. Servisinizle ilgili tüm başvurularınız kayıt altına alınmaktadır.

 • 7/24 Profesyonel Teknik Destek

  CISCO sertifikalı, uzman teknik ekbimiz servisinizi 7/24 izler, problemlere müdahale ederek çözüm üretir ve teknik destek sağlar.

 • Premonitoring

  Teknik ekibimiz tarafından servisiniz sürekli izlenerek olası problemlere anında çözüm sağlanır.

 • Trafik İzleme ve Raporlama

  Kullanıcıya özel verilen kullanıcı adı ve şifre ile servisinizin performansını ve trafiğini 7/24 online olarak izleyebilirsiniz.

 • Kurumsal Müşteri Temsilcisi

  Servisinize ilişkin tüm taleplerinizle ilgilinen Müşteri Temsilciniz yardımınıza hazır...

 • Reverse DNS Kaydı

  Servisinize ilişkin DNS kayıtları kısa sürede tanımlanır ve deneyimli personelimiz tarafından yönetilir.

 • Statik IP Bloğu

  Kurumunuza özel 1 adet statik IP bloğu ücretsiz olarak sağlanır.

 • Otomatik Ödeme Talimati

  Otomatik ödeme talimatınız doğrultusunda, aylık faturalarınızın takibini kolayca yapabilirsiniz.

 • Yerinde Destek

  Uzaktan çözülemeyen problemlere ilişkin saha ekibimiz tarafından yerinde müdahale yapılır.

 • SLA

  Yıllık kullanılabilirlik oranları, arıza giderilme süreleri konularında hizmet seviyesi taahhütleri sağlanır.

BİZE ULAŞIN
BİZE ULAŞIN
444 12 99
BİZE ULAŞIN