CLOUD
CLOUD

Tier 3+ Data Center, Carrier Neutral Altyapı, %100 Yedekli Sistem Altyapısı, Hızlı, Güvenli ve Ekonomik CLOUD Servisleri ile işinizde Karlılık sağlayın...

INTERNET
INTERNET

Teknotel'in Güçlü, Yedekli ve Yaygın omurgası üzerinden sunduğumuz KURUMSAL INTERNET servislerimiz ile, kurumunuzun ihtiyaç ve bütçesine en uygun projeleri geliştiriyoruz.

DATA CENTER
DATA CENTER

Tier 3+ standardına sahip, Asya, Avrupa ve Amerika kıtalarını birleştiren Global Data Center Network'ü üzerinde, Carrier Neutral atyapısı ile Telehouse Istanbul servislerinin farkını yaşayın.

ALTYAPIMIZ
ALTYAPIMIZ

Güçlü, Yaygın ve Yedekli Omurga, Carrier Neutral Data Center, İleri Teknoloji Cloud Altyapısı ve Global TELEHOUSE Network'ü üzerinden KURUMSAL ÇÖZÜMLER.

KURUMSAL
KURUMSAL

1984'den beri Telekomünikasyon sektöründe bir çok İLK'e imza attık. Farkımız, tecrübemiz, uzmanlığımız, güçlü ekibimiz en önemlisi, KURUMA ÖZEL hizmet anlayışımız.

 • ERİŞİM ALTYAPISI Teknotel Kesintisiz İnternet Erişim Altyapısı. IP MPLS tabanlı yaygın erişim ağı, yurtiçi ve yurtdışında dark fiber bağlantılar, Operatör Bağımsız Datacenter
ALTYAPIMIZ ERİŞİM ALTYAPISI

ERİŞİM ALTYAPISI

 

Güçlü, Yaygın ve Güvenli Altyapı

 


Karasal ve wireless bağlantılar ile Teknotel'in, Türkiye'nin 81 ilinde yer alan POP noktalarına; IP MPLS yapısı üzerinden ulaşan kullanıcılar, farklı erişim yollarını içinde barındıran özel bir havuzdan internete erişiyorlar.

 

Kurumsal müşterileri, Teknotel’in ‘Carrier Neutral’ yapı sayesinde farklı servis sağlayıcılardan erişim alma imkanına sahip oluyor. Farklı Operatörlerden oluşan bu altyapı kurumlara Tam Yedeklilik avantajı sağlıyor.

 

Teknotel network'ü NOC personeli tarafında 7/24 izleniyor, erişim kapasitesinde %80 doluluk oranına ulaşılması durumunda kapasiteler arttırılıyor.                               

 

Ayrıca BGP-4 protokolü kullanılarak sağlanan tam otomatik yönlendirme sayesinde, omurga bağlantıları yedekleniyor.       

 

 

 

Carrier Neutral Erişim Altyapısı

 


Carrier Neutral Taşıyıcı Bağımsız Veri Merkezi

 

Teknotel'in yüksek kapasiteli, yedekli omurgası aşağıdaki bileşenlerden oluşuyor:   

 • Veri Merkezi Erişim Seçenekleri
  Veri Merkezi Erişim Kapasiteleri
 • Türk Telekom
  2 x 10 Gbps Fiber Optik Metro Ethernet Erişimi
 • TTI
  2 x 10 Gbps Fiber Optik Metro Ethernet Erişimi
 • Telecom Italia
  2 x 10 Gbps Fiber Optik Metro Ethernet Erişimi
 • Turkcell SOL
  2 x 10 Gbps Fiber Optik Metro Ethernet Erişimi
 • Vodafone
  2 x 10 Gbps Fiber Optik Metro Ethernet Erişimi

Güvenilir Çözüm Ortakları

 


Teknotel Ağ Altyapısı, tamamen Cisco markalı ürünler kullanılarak ve aktif cihazlarda % 100 yedekli sistemler ile hizmet veriyor.

 

Teknotel, Cisco Çözüm ortağı (Premier Certified Partner) ve Microsoft Çözüm ortağı (Microsoft Certified Partner) olarak faaliyetlerini yürütüyor.

 

Teknotel'in güçlü ve güvenilir işbirliktelikleri için Çözüm Ortakları bölümünü inceleyebilirsiniz. 

 

Ayrıca KVKK kapsamındaki "Veri Sorumlusu” sıfatıyla, kişisel verilerinizi burada yer alan kapsamda ve şartlarda işlemekteyiz

BİZE ULAŞIN
BİZE ULAŞIN
444 12 99
BİZE ULAŞIN