CLOUD
CLOUD

Tier 3+ Data Center, Carrier Neutral Altyapı, %100 Yedekli Sistem Altyapısı, Hızlı, Güvenli ve Ekonomik CLOUD Servisleri ile işinizde Karlılık sağlayın...

INTERNET
INTERNET

Teknotel'in Güçlü, Yedekli ve Yaygın omurgası üzerinden sunduğumuz KURUMSAL INTERNET servislerimiz ile, kurumunuzun ihtiyaç ve bütçesine en uygun projeleri geliştiriyoruz.

DATA CENTER
DATA CENTER

Tier 3+ standardına sahip, Asya, Avrupa ve Amerika kıtalarını birleştiren Global Data Center Network'ü üzerinde, Carrier Neutral atyapısı ile Telehouse Istanbul servislerinin farkını yaşayın.

ALTYAPIMIZ
ALTYAPIMIZ

Güçlü, Yaygın ve Yedekli Omurga, Carrier Neutral Data Center, İleri Teknoloji Cloud Altyapısı ve Global TELEHOUSE Network'ü üzerinden KURUMSAL ÇÖZÜMLER.

KURUMSAL
KURUMSAL

1984'den beri Telekomünikasyon sektöründe bir çok İLK'e imza attık. Farkımız, tecrübemiz, uzmanlığımız, güçlü ekibimiz en önemlisi, KURUMA ÖZEL hizmet anlayışımız.

  • HABERLER Teknotel hakkında tüm haberleri bu sayfadan takip edebilirsiniz...
KURUMSAL BİZ KİMİZ?
HABERLER
18.12.2017 tarihinde eklendi

VERİLERİNİZİN OLDUĞU HER YERDEYİZ

VERİLERİNİZİN OLDUĞU HER YERDEYİZ

Son yıllarda ülkeler, siber güvenliklerini sağlamak ve geliştirmek amacıyla idari yapılanmalar gerçekleştiriyor. Kurumların iş birliği ve eşgüdümü içerisinde bu tür çalışmalara katılım sağlamaları, özellikle işin kalbi olan  telekomünikasyon sektöründe büyük önem arz etmekte.

 

Konunun önemi dikkate alınarak ülkemizde de ''Ulusal Siber Güvenlik Çalışmalarının Yürütülmesi ve Koordinasyonuna İlişkin Karar'', 20 Ekim 2012 tarihli Resmi Gazete'de Bakanlar Kurulu Kararı olarak yayınlanmıştır. Bu önemli adımla ülkemizin siber güvenliğinin sağlanması konusunda ''Siber Güvenlik Kurulu'' oluşturulmuştur. Söz konusu eylem planı kapsamında temel misyonu koordinasyon ve iş birliği olan 'Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezi (USOM)' 2013 tarihinde kurularak faaliyetlerine başlamıştır. Yayımlanan eylem planı çerçevesinde kamu kurum ve kuruluşları bünyesinde Siber Olaylara Müdahale Ekipleri oluşturulması ön görülmüştür. 

 

Kurumsal SOME nedir?

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'nın mevzuatına göre Kurumsal SOME (Siber Olaylara Müdahale Ekibi)  Müstakil bir bilgi işlem birimi barındıran tüm kamu kurum ve kuruluşları ile kritik altyapı işleten özel sektör kuruluşlarında oluşturulması beklenmektedir.

 

Biz de bu bilgiler ışığında Dünya'nın çeşitli trafik noktalarında kesintisiz hizmet sağlayabilen Teknotel Telekom olarak, müşterilerimizin veri güvenliğini tüm çalışmalarımızda ön planda tutuyoruz. Her geçen gün sizlere kesintisiz, hızlı ve güvenli bir hizmet sağlamak için yatırımlarımızı ve kişisel eğitimlerimizi bu yönde gerçekleştiriyoruz.

 

Teknotel Telekom olarak, 7/24 ulaşılabilir teknik personel kadromuz ile olası siber tehlikelere yönelik denetimlerimizi ve siber güvenlik biçimlendirmelerimizi güncel tutmaya özen gösteriyoruz. Bu doğrultuda kurumumuz SOME, Bilgi Güvenliği İhlâl Olayı Yönetimi'ne yönelik eğitimlerde faaliyet göstererek çeşitli sertifikaları almaya hak kazanmıştır. Faaliyet gösterdiğimiz eğitimler sonucunda da müşterilerimizin iş sürekliliğini güncel tutarak, verilerini her daim güvenli bir şekilde depolamaya devam etmekteyiz.

 

Böylelikle müşterilerimize sektör içi iyi bir yönetim ve koordinasyonla, konforlu bir hizmet sağlama amacımızın altını bir kez daha önemle çiziyoruz. 

DİĞER HABERLER
BİZE ULAŞIN
BİZE ULAŞIN
444 12 99
BİZE ULAŞIN