CLOUD
CLOUD

Tier 3+ Data Center, Carrier Neutral Altyapı, %100 Yedekli Sistem Altyapısı, Hızlı, Güvenli ve Ekonomik CLOUD Servisleri ile işinizde Karlılık sağlayın...

INTERNET
INTERNET

Teknotel'in Güçlü, Yedekli ve Yaygın omurgası üzerinden sunduğumuz KURUMSAL INTERNET servislerimiz ile, kurumunuzun ihtiyaç ve bütçesine en uygun projeleri geliştiriyoruz.

DATA CENTER
DATA CENTER

Tier 3+ standardına sahip, Asya, Avrupa ve Amerika kıtalarını birleştiren Global Data Center Network'ü üzerinde, Carrier Neutral atyapısı ile Telehouse Istanbul servislerinin farkını yaşayın.

ALTYAPIMIZ
ALTYAPIMIZ

Güçlü, Yaygın ve Yedekli Omurga, Carrier Neutral Data Center, İleri Teknoloji Cloud Altyapısı ve Global TELEHOUSE Network'ü üzerinden KURUMSAL ÇÖZÜMLER.

KURUMSAL
KURUMSAL

1984'den beri Telekomünikasyon sektöründe bir çok İLK'e imza attık. Farkımız, tecrübemiz, uzmanlığımız, güçlü ekibimiz en önemlisi, KURUMA ÖZEL hizmet anlayışımız.

 • FELAKET KURTARMA ÇÖZÜMÜ Dünyanın farklı ülkelerinde bulunan Telehouse Veri Merkezlerinde sunabildiğimiz Felaket Kurtarma Çözümümüz (Disaster Recovery) işinizin sürekliliğini sağlıyor. .

  Hemen Başvurun
DATA CENTER FELAKET KURTARMA ÇÖZÜMÜ

FELAKET KURTARMA ÇÖZÜMÜ ÖZELLİKLER

 

Felaket Kurtarma Çözümü (Disaster Recovery) Nedir?

 


İş sürekliliğiniz için her zaman verilerinizi korumanız ve sistemlerinizin kesintisiz olarak çalışmasını sağlamanız gerekmektedir. Ayrıca altyapılarda yaşanan sorunlar kurumları geri dönüşü olmayan felaketlere sürükleyebilir veya onarılması zor sorunlara yol açabilir. Verilerinizi tek bir merkezde veya konsolide tutulması dışında iş sürekliliğinin temel gereklerinden biri de Disaster Recovery (Felaket Kurtarma) yönetimidir.

 

Felaket Kurtarma olarak da bilinen Disaster Recovery, kurumsal iş uygulamalarınızın kesintisiz çalışması ve verilerinizin kaybolmaması için tüm sistem ve bilgilerin farklı lokasyonda bir veri merkezinde kopyalandığı bir hizmettir. 

 

Teknotel, Felaket Kurtarma (Disaster Recovery) servislerini İstanbul Anadolu Yakası, Ankara ve Telehouse veri merkezleri bulunan Avrupa ülkelerinde sağlayabilmektedir. 

 

Felaket Kurtarma servisi tercihinize göre Cloud Sunucular veya Kiralık Sunucular ile sağlanabilir. Servis için hiçbir yatırım maliyeti yapmaz, sadece kaynak ihtiyaçlarınız için ücret ödersiniz. İhtiyacınız olmayan durumlar için ek yatırım veya işletme maliyeti ile karşılaşmazsınız. Servis sayesinde ihtiyaç duyduğunuz kaynakları anında temin edebilirsiniz.

 

 

 

 

Felaket Kurtarma Çözümü (Disaster Recovery) Ayrıcalıklı Hizmetler

 


 • Ticket Desteği

  Her türlü probleme ilişkin Ticket Sistemimizden arıza kaydı açabilir, gelişmeleri online olarak takip edebilirsiniz. Servisinizle ilgili tüm başvurularınız kayıt altına alınmaktadır.

 • Premonitoring

  Teknik ekibimiz tarafından servisiniz sürekli izlenerek olası problemlere anında çözüm sağlanır.

 • Trafik İzleme ve Raporlama

  Kullanıcıya özel verilen kullanıcı adı ve şifre ile servisinizin performansını ve trafiğini 7/24 online olarak izleyebilrisiniz.

 • Kurumsal Müşteri Temsilcisi

  Servisinize ilişkin tüm taleplerinizle ilgilinen Müşteri Temsilciniz yardımınıza hazır...

 • SLA

  Süreklilik, arıza giderme, iade konularında hizmet seviyesi taahhütleri.

 • Kesintisiz Erişim

  Telehouse Istanbul’da; yurt içinden 4 farklı, yurt dışından 2 farklı internet operatörü ile %100 yedekli olarak kesintisiz erişim imkanı sağlanmaktadır.

 • Güvenli Veri Merkezi

  Yedekli elektrik, enerji, soğutma ve hizmet sağlıyıcıları içeren Tier 3 seviyesinde datacenter güvencesi 72 saatlik kesintiye karşı koyabilir. %99,99 kullanılabilirlik sunmaktayız.

 • 7/24 Profesyonel Teknik Destek

  CISCO sertifikalı, uzman teknik ekibimiz servisinizi 7/24 izler, problemlere müdahale ederek çözüm üretir ve teknik destek sağlar.

 

BİZE ULAŞIN
BİZE ULAŞIN
444 12 99
BİZE ULAŞIN