CLOUD
CLOUD

Tier 3+ Data Center, Carrier Neutral Altyapı, %100 Yedekli Sistem Altyapısı, Hızlı, Güvenli ve Ekonomik CLOUD Servisleri ile işinizde Karlılık sağlayın...

INTERNET
INTERNET

Teknotel'in Güçlü, Yedekli ve Yaygın omurgası üzerinden sunduğumuz KURUMSAL INTERNET servislerimiz ile, kurumunuzun ihtiyaç ve bütçesine en uygun projeleri geliştiriyoruz.

DATA CENTER
DATA CENTER

Tier 3+ standardına sahip, Asya, Avrupa ve Amerika kıtalarını birleştiren Global Data Center Network'ü üzerinde, Carrier Neutral atyapısı ile Telehouse Istanbul servislerinin farkını yaşayın.

ALTYAPIMIZ
ALTYAPIMIZ

Güçlü, Yaygın ve Yedekli Omurga, Carrier Neutral Data Center, İleri Teknoloji Cloud Altyapısı ve Global TELEHOUSE Network'ü üzerinden KURUMSAL ÇÖZÜMLER.

KURUMSAL
KURUMSAL

1984'den beri Telekomünikasyon sektöründe bir çok İLK'e imza attık. Farkımız, tecrübemiz, uzmanlığımız, güçlü ekibimiz en önemlisi, KURUMA ÖZEL hizmet anlayışımız.

  • CLOUD BACKUP Veeam Backup & Replication veri koruma platformu nedir? Bulut Yedekleme (Cloud Backup) ile yedeklerim güvende mi? Bulut Yedekleme fiyatları nedir?

CLOUD BACKUP SSS

Cloud Backup Sunucu Yedekleme nedir?

Teknotel'in sunucu yedekleme çözümü, Cloud Backup disk tabanlı bir yedekleme (backup) ve yedekten geri dönme (restore) sistemidir. Cloud Backup sunucu yedekleme çözümünün dosya bazlı yedekleme (file backup) ve imaj olarak yedekleme (image backup) olmak üzere iki çeşidi vardır.

Cloud Backup Sunucu Yedekleme nasıl yapılır?

Cloud Backup sunucu yedekleme servisinin dosya bazlı yedekleme (file backup) özelliği ile kurumların operasyonlarında kullanılan sunucular, desktop/laptop bilgisayarlar, mobil cihazlar (akıllı telefon, android vs.), bulut ortamında bulunan verilerin tümü yedeklenir ve gerektiğinde eksiksiz olarak geri yüklenir (restore). Cloud Backup servisinin imaj olarak yedekleme (image backup) özelliği ise işletim sistemi ve tüm sanallaştırma platformunuzun yedeklemesini sağlar.

Cloud Backup hangi platform üzerinde çalışıyor?

Cloud Backup sunucu yedekleme çözümü, Dünya’da yaygın olarak kullanılan Veeam® Backup & Replication™ veri koruma platformu üzerinde çalışır.

Veeam® Backup & Replication™ veri koruma platformu nedir?

Veeam® Backup & Replication™ bulut için tasarlanmış ve Dünya'da yaygın kullanımı olan bir Veri Koruma Platformudur. Bu altyapı ile çeşitli sanallaştırma platformları üzerinde bulunan veri ve uygulamalar kolay ve uygun maliyetler ile yedeklenir ve restore edilir.

Yedeklerime her yerden erişebilir miyim?

Evet, internete erişebildiğiniz her yerden, online müşteri ara yüzünden sadece size tanımlı kullanıcı bilgileri ile yedeklerinize her zaman ulaşabilirsiniz.

Cloud Backup Sunucu Yedekleme çözümleri kimler içindir?

Cloud Backup Sunucu Yedekleme çözümleri: - Bilgi güvenliği ve verilerinin bütünlüğü konularına önem veren, - Kritik iş operasyonları bulunan, - İş kesintileri ve veri kayıplarının büyük maddi kayıp yaratabileceği, - Kesintiye sebep olabilecek felaket durumlarından etkilenmeden iş süreçlerine devam etmek isteyen, firmaların tercih ettiği kurumsal yedekleme çözümdür.

Cloud Backup Sunucu Yedekleme için gerekenler nedir?

Cloud Backup sunucu yedekleme servisi için ek bir donanım veya yazılım satın almanız gerekmez. Yedekleme için gereken altyapı Teknotel'in cloud yapılandırması üzerinden sunulur. Cloud Backup sunucu yedekleme servisinden yararlanabilmek için, Teknotel'in Cloud Sunucu servisini kullanıyor olmanız gerekir. Talep edeceğiniz Cloud Backup sunucu yedekleme paketi doğrultusunda gerekli yedekleme alanı tahsis edilir, kurulum yapılarak yedekleriniz tercihinize göre günlük, haftalık ya da aylık periyotlarla otomatik olarak alınmaya başlanır.

Cloud Backup Sunucu Yedekleme fiyatları nelerdir?

Cloud Backup sunucu yedekleme servisi fiyatlarını 'Cloud Backup Ücretlendirme' bölümünden inceleyebilirsiniz. Servis ile ilgili detaylı bilgi almak için +90 665 77 00 numaralı telefondan satış temsilcilerimiz ile görüşebilir, taleplerinizi iletebilir ve servisinizi kiralayarak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Cloud Backup ile yedeklerim güvende mi?

Cloud Backup servisinde yedeklerinizin tamamı şifrelenerek Teknotel sunucularında depolanır. Bu sayede yedeklerinizi sizden başkası göremez. Ayrıca Cloud Backup servisi Teknotel'in yüksek güvenlikli cloud ortamı ve Firewall, IPS/IDS, DDoS gibi sunucu güvenliği çözümlerini bulunduran güçlü altyapı üzerinden sağlanmaktadır. Bu sebeple bu servisi kullanan müşterilerimizin yedekleri %100 güvendedir.

BİZE ULAŞIN
BİZE ULAŞIN
444 12 99
BİZE ULAŞIN