CLOUD
CLOUD

Tier 3+ Data Center, Carrier Neutral Altyapı, %100 Yedekli Sistem Altyapısı, Hızlı, Güvenli ve Ekonomik CLOUD Servisleri ile işinizde Karlılık sağlayın...

INTERNET
INTERNET

Teknotel'in Güçlü, Yedekli ve Yaygın omurgası üzerinden sunduğumuz KURUMSAL INTERNET servislerimiz ile, kurumunuzun ihtiyaç ve bütçesine en uygun projeleri geliştiriyoruz.

DATA CENTER
DATA CENTER

Tier 3+ standardına sahip, Asya, Avrupa ve Amerika kıtalarını birleştiren Global Data Center Network'ü üzerinde, Carrier Neutral atyapısı ile Telehouse Istanbul servislerinin farkını yaşayın.

ALTYAPIMIZ
ALTYAPIMIZ

Güçlü, Yaygın ve Yedekli Omurga, Carrier Neutral Data Center, İleri Teknoloji Cloud Altyapısı ve Global TELEHOUSE Network'ü üzerinden KURUMSAL ÇÖZÜMLER.

KURUMSAL
KURUMSAL

1984'den beri Telekomünikasyon sektöründe bir çok İLK'e imza attık. Farkımız, tecrübemiz, uzmanlığımız, güçlü ekibimiz en önemlisi, KURUMA ÖZEL hizmet anlayışımız.

 • BULUT YEDEKLEME En iyi Koruma YEDEKLEMEDİR. Teknotel Bulut Yedekleme servisi ile kritik verilerinizi bulutta güvenle yedekleyin her türlü virüse ve siber saldırıya karşı hazırlıklı olun.
CLOUD BULUT YEDEKLEME

BULUT YEDEKLEME İLE İŞİNİZ GÜVENDE

Her hafta bir yenisini duyduğumuz siber saldırılar artık bilişim sektörünü tamamen etkisi altına almış durumda. En iyi korumanın sadece yedekleme olduğunu ısrarla belirtmek isteriz ki, bu sebeple siz kurumsal müşterilerimize Bulut Yedekleme servisimizi sunuyoruz. Sizin için hayati öneme sahip olan verilerinizi gelin Cloud sunucularımızda periyodik olarak yedekleyelim (Bulut yedekleme) siz de iş sürekliliğiniz ve veri güvenliğiniz ile karlılığınızı koruyun.

 

Bulut Yedekleme Nedir


Teknotel'in cloud ortamında sunduğu Sunucu Yedekleme sistemi Bulut Yedekleme, disk tabanlı bir yedekleme (backup) ve yedekten geri dönme (restore) sistemidir. Bulut Yedekleme, Cloud Sunucunuzun içerisindeki dosyaların yedeklenmesini sağlar. 

 

Bulut Yedekleme ile yedeklenen veriler günlük olarak şifrelenerek Teknotel sunucularında depolanır. Yedeği alınan Cloud Sunucunuzun geri yüklenmesi tümüyle sağlanır. Bulut Yedekleme servisinde sunucularınızın yedekleri sizin tercih edeceğiniz periyotlarla alınır (Günlük, haftalık, aylık periyot seçenekleri ile). Geri yükleme sırasında veri, uygulama vs. aktarımı %100 güvenli olarak sağlanırken, hiçbir şekilde data kaybı yaşanmaz.

 

BULUT YEDEKLEME

 

Bulut Yedekeleme, sunucu yedekleme servisi için ek bir donanım veya yazılım satın almanız gerekmez. Yedekleme için gereken altyapı Teknotel'in cloud yapılandırması üzerinden sunulur. Bulut Yedekleme sunucu yedekleme servisinden yararlanabilmek için, Teknotel'in Cloud Sunucu (Bulut Sunucu) servisini  kullanıyor olmanız gerekmektedir.

 

Bulut Yedekleme sunucu yedekleme çözümü, Dünya’da yaygın olarak kullanılan Veeam® Backup & Replication™ veri koruma platformu üzerinde çalışır.Bulut yedekleme hizmeti bu 4 platform üzeride kullanılır.

 

Cloud Sunucu servisiyle ilgili bilgi edinmek için Cloud Sunucu bölümünü inceleyebilirsiniz. 

 

Bulut Yedekleme Çeşitleri


Bulut Yedekleme sunucu yedekleme çözümünün dosya bazlı yedekleme (file backup) ve imaj olarak yedekleme (image backup) olmak üzere iki çeşidi vardır.

 

Dosya bazlı yedekleme (file backup) özelliği ile, kurum operasyonlarında kullandığınız Cloud Sunucular, desktop/laptop bilgisayarlar, mobil cihazlar (akıllı telefon, android vs.) gibi bulut ortamında bulunan verilerinizin tümü yedeklenir ve gerektiğinde eksiksiz olarak geri yüklenir (restore).

Bulut Yedekeleme servisinin, imaj olarak yedekleme (image backup) özelliği ise işletim sistemi ve tüm sanallaştırma platformunuzun yedeklemesini sağlar.

 

Bulut Yedekleme Özelllikleri


Bulut Yedekeleme özellikleri sayesinde, yüksek verimlilikte bir yedekleme hizmeti almanızı sağlar.  

 • Özellikler
  Durum
 • Kolay kurulum, hızlı yapılandırma
 • Tam ve otomatik yedekleme
 • Anında kurtarma
 • Sıfır veri kaybı
 • Hızlı geri yükleme
 • Gelişmiş dosya sıkıştırma
 • Periyodik raporlama sistemi
 • Esnek kapasite yönetimi
 • Kullandığın kadar öde
 • %100 güvenli (AES 128/256 bit şifreleme)
 • 7/24 teknik destek

 

Bulut Yedekleme  İle İşiniz Güvende...

BİZE ULAŞIN
BİZE ULAŞIN
444 12 99
BİZE ULAŞIN