CLOUD
CLOUD

Tier 3+ Data Center, Carrier Neutral Altyapı, %100 Yedekli Sistem Altyapısı, Hızlı, Güvenli ve Ekonomik CLOUD Servisleri ile işinizde Karlılık sağlayın...

INTERNET
INTERNET

Teknotel'in Güçlü, Yedekli ve Yaygın omurgası üzerinden sunduğumuz KURUMSAL INTERNET servislerimiz ile, kurumunuzun ihtiyaç ve bütçesine en uygun projeleri geliştiriyoruz.

DATA CENTER
DATA CENTER

Tier 3+ standardına sahip, Asya, Avrupa ve Amerika kıtalarını birleştiren Global Data Center Network'ü üzerinde, Carrier Neutral atyapısı ile Telehouse Istanbul servislerinin farkını yaşayın.

ALTYAPIMIZ
ALTYAPIMIZ

Güçlü, Yaygın ve Yedekli Omurga, Carrier Neutral Data Center, İleri Teknoloji Cloud Altyapısı ve Global TELEHOUSE Network'ü üzerinden KURUMSAL ÇÖZÜMLER.

KURUMSAL
KURUMSAL

1984'den beri Telekomünikasyon sektöründe bir çok İLK'e imza attık. Farkımız, tecrübemiz, uzmanlığımız, güçlü ekibimiz en önemlisi, KURUMA ÖZEL hizmet anlayışımız.

 • CLOUD SUNUCU| BULUT SUNUCU Yüksek Performanslı, Güvenli Bulut Sunucu (Cloud Sunucu) çözümlerimizi keşfedin. Blade sunucular, yedekli SSD storage, kesintisiz erişim, uptime garantili

   

  Cloud Paketinizi Seçin
CLOUD CLOUD SUNUCU

CLOUD SERVER (BULUT SUNUCU )

Cloud Sunucu ( Bulut Sunucu , Cloud Server ) kullanıcının sanal sunucusuna her yerden ve her zaman erişmesini sağlayan bir web barındırma türüdür. Fiziksel sunucuların sanallaştırma teknolojisi kullanılarak oluşturulduğu Cloud Sunucu (Bulut Sunucu) altyapısında, kullanıcının ihtiyaç duyduğu kaynakları ihtiyaç duyduğu zamanda değiştirebileceği dinamik bir yapı vardır. Bu dinamik yapısı sayesinde kullanıcısı Cloud Sunucu ( Bulut Sunucu , Cloud Server ) üzerinde çalıştırdığı iş uygulamalarını esnek ve kolay bir şekilde yönetebilme avantajı sağlar.

 

Fiziksel sunucuların sistem kaynakları sanallaştırma ile birbirinden ayrıştırılır ve Cloud Sunucular ( Bulut Sunucu , Cloud Server ) oluşturulur. Sanallaştırma teknolojisi, bir fiziksel sunucu üzerinde bulunan birçok Cloud Sunucunun (Bulut Sunucu) birbirinden bağımsız sistemler olarak çalıştırılmasını ve yönetilmesini sağlar. Bu yapıda Cloud Sunucular  ( Bulut Sunucu , Cloud Server ) birbirinden etkilenmez, birbirlerine ulaşamaz ve kaynaklarını göremez.


Cloud Paketinizi Seçin

Her Cloud Sunucunun ( Bulut Sunucu , Cloud Server )  kendine ait bir İşlemci, DISK, RAM ve IP’si bulunur. Tamamen izole ve güvenli bir yapıda çalışırlar. Kullanıcısı Cloud Sunucusunu ( Bulut Sunucu , Cloud Server ) istediği zaman kapatabilir veya yeniden başlatabilir, istediği sayıda ve çeşitte iş uygulaması kurabilir, çalıştırabilir ve kaldırabilir. Bu işlemler sırasında diğer Bulut Sunucular etkilenmeden güvenli ve kesintisiz bir şekilde kendi işleyişlerine devam ederler.

 

İşin ihtiyacına göre zaman zaman kaynaklar ve kullanılan bant genişliğini kısmak veya artırmak gerekebilir.  Esnek yönetilebilme özelliği ile Bulut Sunucu servisinde, kaynaklar istenilen zamanda arttırılabilir veya kısılabilir ve sadece kullanılan kaynaklar için ödeme yapılır bu da kurumlara maliyet avantajı sağlar. Kurumlara Yönetilebilir, Ölçeklenebilir, Ekonomik ve Daha Güvenilir bir servis olarak sunulan Bulut Sunucu hizmeti, büyüklüğü fark etmeksizin her sektörden işletmenin ihtiyacına çözüm sağlayabilmektedir. 

 

VMware, Hyper-V Cloud Sunucu (Bulut Sunucu - Cloud Server) Platformu

 


Bulut Sunucu Cloud Server Platformu

 

Yukarıdaki özelliklere sahip Teknotel'in Cloud Sunucu (Bulut Sunucu) hizmeti; Dünya'da yaygın olarak kullanılan VMware ve Hyper-V sanallaştırma platformları üzerinde çalışarak, HP BLADE sunucular ve CISCO network ürünlerinden oluşan güçlü altyapı üzerinden sunulmaktadır. Teknotel'in Cloud Sunucuları ( Bulut Sunucu , Cloud Server ) , Global standartlarda servis veren Telehouse Istanbul Veri Merkezi'nde barındırılmaktadır. 

 

Cloud Sunucu ( Bulut Sunucu , Cloud Server ) servisinin teknik altyapısı ile ilgili detaylı bilgi için Cloud Sunucu Altyapısı bölümünü incelemenizi öneririz.  

 

VMware Certified Professional 6 ‘Data Center Virtualization’ partnerliğimiz ile kurumunuza en güvenilir Cloud Çözümlerini sunuyoruz.

Bulut Sunucu Cloud Sunucu Alt Yapısı

Cloud Sunucu (Bulut Sunucu, Cloud
Server) Özellikleri

 


 • Özellikler
  Özellikler
 • HP BLADE C700 sunucular
  %100 izole sanal sunucular
 • %100 yedekli yapı
  %99.9999 uptime garantisi
 • SSD hızında performans
  Hızlı kurulum, anında servis aktivasyonu
 • Yüksek IOPS değerleri
  Linux, Windows ve birçok farklı OS desteği
 • Yedekli storage yapısı
  Modüler yapı, anında kapasite arttırma
 • VMware ve Hyper-V platformları
  Müşteriye dedike cloud ortamı
 • vSphere Web Client
  Disaster Recovery otomasyonu
 • OS, ağ katmanı, veri tabanı izleme
  Değişim ve konfigürasyon yönetimi
 • Sistem izleme ve servis performans grafiği
  Birden çok IP atama özelliği
 • Carrier Neutral erişim altyapısı
  7/24 profesyonel ve hızlı destek

 

 Cloud Paketinizi Seçin

 

 

 

Cloud Sunucu (Bulut Sunucu) Avantajlar

 


 • Maliyet Avantajı

  Cloud Sunucular sayesinde donanım, yazılım, internet, data center altyapısı, bakım ve güncelleştirme maliyetlerinizi %80’e varan oranlarda azaltarak işinizde karlılık sağlarsınız.

 • 7/24 Hızlı Destek

  Uzman mühendislerimiz servisiniz ile ilgili tüm teknik destek talepleriniz için 7 gün 24 saat yardımınıza hazırdır.

 • Ticket Sistemi

  Her türlü probleme ilişkin Ticket Sistemimizden arıza kaydı açabilir, gelişmeleri online olarak takip edebilirsiniz. Servisinizle ilgili tüm başvurularınız kayıt altına alınmaktadır.

 • Hız ve Esneklik

  Cloud sunucunuzu satın aldıktan sonra servisiniz çok kısa bir sürede aktive edilir. Dilediğiniz zaman talebiniz ile sunucunuzun özellikleri hızlıca arttırılır veya azaltılır.

 • Kesintisiz Erişim

  Telehouse Istanbul’da; yurt içinden 4 farklı, yurt dışından 2 farklı internet operatörü ile %100 yedekli olarak kesintisiz erişim imkanı sağlanmaktadır.

 • Yedekli Storage

  Kendi içinde fiziksel yedekli disk kapasitesi barındıran HP storage yapısı ile N+N yedeklilik sağlanır. Tüm storage katmanları RAID 5 disk ve SSD diskler üzerinden cache yapılandırılması ile çalışarak %100 süreklilik sağlar.

 • Güçlü Altyapı

  İleri teknoloji donanım altyapısı ile en esnek sanallaştırma platformları üzerinde çalışan Cloud Sunucular, Global standartlarda tasarlanan Veri Merkezimizde güvenle barındırılır.

 • Kapasite Yönetimi

  Cloud Sunucularda anında kapasite arttırarak işinizin verimliliğini en üst düzeye taşırsınız. Raporlama ile kapasite ihtiyacınızı önceden planlayarak optimum kullanım sağlarsınız.

 

 

CLOUD SUNUCU (BULUT SUNUCU) SSS

BİZE ULAŞIN
BİZE ULAŞIN
444 12 99
BİZE ULAŞIN