CLOUD
CLOUD

Tier 3+ Data Center, Carrier Neutral Altyapı, %100 Yedekli Sistem Altyapısı, Hızlı, Güvenli ve Ekonomik CLOUD Servisleri ile işinizde Karlılık sağlayın...

INTERNET
INTERNET

Teknotel'in Güçlü, Yedekli ve Yaygın omurgası üzerinden sunduğumuz KURUMSAL INTERNET servislerimiz ile, kurumunuzun ihtiyaç ve bütçesine en uygun projeleri geliştiriyoruz.

DATA CENTER
DATA CENTER

Tier 3+ standardına sahip, Asya, Avrupa ve Amerika kıtalarını birleştiren Global Data Center Network'ü üzerinde, Carrier Neutral atyapısı ile Telehouse Istanbul servislerinin farkını yaşayın.

ALTYAPIMIZ
ALTYAPIMIZ

Güçlü, Yaygın ve Yedekli Omurga, Carrier Neutral Data Center, İleri Teknoloji Cloud Altyapısı ve Global TELEHOUSE Network'ü üzerinden KURUMSAL ÇÖZÜMLER.

KURUMSAL
KURUMSAL

1984'den beri Telekomünikasyon sektöründe bir çok İLK'e imza attık. Farkımız, tecrübemiz, uzmanlığımız, güçlü ekibimiz en önemlisi, KURUMA ÖZEL hizmet anlayışımız.

 • CLOUD DISASTER RECOVERY Teknotel Bulut Felaket Kurtarma servisi, sistemlerinizin kesintisiz çalışmasını ve verilerinizin güvenliğini sağlıyor. Sistemlerinizi Bulut'ta yedekleyin.
CLOUD BULUT FELAKET KURTARMA

BULUT FELAKET KURTARMA - CLOUD DISASTER RECOVERY

 

Cloud Disaster Recovery Nedir?

 


İş sürekliliğinizi sağlamak için verilerinizi korumanız ve sistemlerinizin kesintsiz çalışmasını sağlamanız gerekmektedir. Dolayısıyla, alt yapıda yaşanan aksaklıklar, şirketleri geri dönüşü olmayan felaketlere götürebilir ve onarılması zor sorunlara yol açabilir. Verilerinizin tek bir merkezde veya konsolide tutulması dışında iş sürekliliğinin temel gereklerinden biri de Disaster Recovery (Felaket Kurtarma) yönetimidir. 

 

Bulut Felaket Kurtarma olarak da bilinen Cloud Disaster Recovery, kurumsal iş uygulamalarınızın kesintisiz çalışması ve verilerinizin kaybolmaması için tüm sistem ve bilgilerin Cloud Sunucularda kopyalandığı hizmettir. 

 

Teknotel, Cloud Disaster Recovery servislerini İstanbul Anadolu Yakasında faaliyet gösteren Telehouse Istanbul Veri Merkezinde sağlayabilmektedir. 

 

Disaster Recovery servisi Cloud Sunucularda sağlanabildiği gibi Teknotel'in Kiralık Sunucuları ile de sağlanabilir. Bu hizmet için hiçbir yatırım maliyeti gerekmez, sadece kaynak ihtiyaçlarınız için ücret ödersiniz. İhtiyacınız olmayan durumlar için ek yatırım veya işletme maliyeti ile karşılaşmazsınız. Disaster Recovery Servisi sayesinde ihtiyaç duyduğunuz kaynakları anında temin edebileceğiniz gibi Kullandığın Kadar Öde metodu ile de tasarruf sağlarsınız. 

 

 

 

 

Cloud Disaster Recovery Avantajlar

 


 • Maliyet Avantajı

  Cloud Sunucular sayesinde donanım, yazılım, internet, data center altyapısı, bakım ve güncelleştirme maliyetlerinizi %80’e varan oranlarda azaltarak işinizde karlılık sağlarsınız.

 • 7/24 Hızlı Destek

  Uzman mühendislerimiz servisiniz ile ilgili tüm teknik destek talepleriniz için 7 gün 24 saat yardımınıza hazırdır.

 • Ticket Sistemi

  Her türlü probleme ilişkin Ticket Sistemimizden arıza kaydı açabilir, gelişmeleri online olarak takip edebilirsiniz. Servisinizle ilgili tüm başvurularınız kayıt altına alınmaktadır.

 • Hız ve Esneklik

  Cloud sunucunuzu satın aldıktan sonra servisiniz çok kısa bir sürede aktive edilir. Dilediğiniz zaman talebiniz ile sunucunuzun özellikleri hızlıca arttırılır veya azaltılır.

 • Kesintisiz Erişim

  Telehouse Istanbul’da; yurt içinden 4 farklı, yurt dışından 2 farklı internet operatörü ile %100 yedekli olarak kesintisiz erişim imkanı sağlanmaktadır.

 • Yedekli Storage

  Kendi içinde fiziksel yedekli disk kapasitesi barındıran HP storage yapısı ile N+N yedeklilik sağlanır. Tüm storage katmanları RAID 5 disk ve SSD diskler üzerinden cache yapılandırılması ile çalışarak %100 süreklilik sağlar.

 • Güçlü Altyapı

  İleri teknoloji donanım altyapısı ile en esnek sanallaştırma platformları üzerinde çalışan Cloud Sunucular, Global standartlarda tasarlanan Veri Merkezimizde güvenle barındırılır.

 • Kapasite Yönetimi

  Cloud Sunucularda anında kapasite arttırarak işinizin verimliliğini en üst düzeye taşırsınız. Raporlama ile kapasite ihtiyacınızı önceden planlayarak optimum kullanım sağlarsınız.

BİZE ULAŞIN
BİZE ULAŞIN
444 12 99
BİZE ULAŞIN