CLOUD
CLOUD

Tier 3+ Data Center, Carrier Neutral Altyapı, %100 Yedekli Sistem Altyapısı, Hızlı, Güvenli ve Ekonomik CLOUD Servisleri ile işinizde Karlılık sağlayın...

INTERNET
INTERNET

Teknotel'in Güçlü, Yedekli ve Yaygın omurgası üzerinden sunduğumuz KURUMSAL INTERNET servislerimiz ile, kurumunuzun ihtiyaç ve bütçesine en uygun projeleri geliştiriyoruz.

DATA CENTER
DATA CENTER

Tier 3+ standardına sahip, Asya, Avrupa ve Amerika kıtalarını birleştiren Global Data Center Network'ü üzerinde, Carrier Neutral atyapısı ile Telehouse Istanbul servislerinin farkını yaşayın.

ALTYAPIMIZ
ALTYAPIMIZ

Güçlü, Yaygın ve Yedekli Omurga, Carrier Neutral Data Center, İleri Teknoloji Cloud Altyapısı ve Global TELEHOUSE Network'ü üzerinden KURUMSAL ÇÖZÜMLER.

KURUMSAL
KURUMSAL

1984'den beri Telekomünikasyon sektöründe bir çok İLK'e imza attık. Farkımız, tecrübemiz, uzmanlığımız, güçlü ekibimiz en önemlisi, KURUMA ÖZEL hizmet anlayışımız.

  • IPS-IDS / DDoS IDS/IPS Saldırı Tespit Sistemi nasıl çalışır? DDoS nedir? DDoS'dan etkilenmemek için ne yapmak gerekir? DDoS Saldırı Önleme Sistemi nasıl çalışır?
DATA CENTER GÜVENLİK ÇÖZÜMLERİ

VERİ MERKEZİ GÜVENLİK ÇÖZÜMLERİ SSS

Teknotel'in Güvenlik Çözümleri nelerdir?

Teknotel Telehouse Istanbul Veri Merkezi müşterilerinin güvenli hizmet almasını sağlamak için IDS/IPS Saldırı Tespiti ve DDOS Saldırı Önleme servislerini sunuyor.

Teknotel'in Güvenlik Çözümlerinden kimler yararlanır?

İnternet üzerinde kritik uygulamaları çalışan, web servisleri sağlayan (Hosting firmaları vs.), güvenlik cihazlarına ekstra yatırım yapmak istemeyen, İş uygulamalarını güvenle çalıştırmak isteyen ve Teknotel'in Colocation, Sunucu Yedekleme ve Cloud Sunucu servislerinden yararlanan kurumlar IPS/IDS ve DDoS servislerinden yararlanıyorlar.

DDoS nedir?

DDoS atakları, sunuculara yoğun trafik gönderen saldırı tipleridir. Günümüzde internet trafiğini tehdit eden en tehlikeli saldırı tipi olarak bilinen DDoS ataklarına karşı önlem alınmaz ise networkünüzün ve işinizin süreklililiği risk altına girer.

DDoS'dan etkilenmemek için ne yapmak gerekir?

DDoS Saldırı Önleme Sistemi, İnternet üzerinden networkünüze yönelen olası DDoS tehditlerini etkisiz hale getirir. Syn, ack gibi TCP flag saldırıları, ICMP, DNS, HTTP flooding vb. Saldırı tiplerine karşı koruma sağlar.

DDoS Saldırı Önleme Sistemi nasıl çalışır?

DDoS Saldırı Önleme Sistemi aynı anda birçok kaynaktan tek bir hedefe yönelen yoğun saldırıları engelleyerek, saldırıyı tespit eder ve zararlı trafiği temizler böylece temiz trafiği sistemlerinize tekrar yönlendirir. DDoS Saldırı Önleme Sistemi, internet trafiğinizi sürekli izler ve saldırılar ağınıza ulaşamadan engellenir.

IDS (Intrusion Detection System) nedir?

IDS (Intrusion Detection System) bir saldırı tespit sistemi olup, İnternet üzerinden sunuculara gelen tüm trafiği IDS'ler ile sürekli izleyen ve saldırılar sunuculara erişmeden tespit eden güvenlik çözümüdür. Saldırı tipleri Dünya'nın birçok yerinde host edilen sunucular üzerindeki saldırı veri tabanlarına kayıt edilir. IDS'ler saldırı veritabanlarında kayıtlı tüm güncel saldırı tiplerini bilir. IDS'ler saldırı tiplerini analiz ve tespit eder, saldırıyı engellemezler.

IPS (Intrusion Prevention System) nedir?

IPS (Intrusion Prevention System) saldırı tespit ve önleme sistemidir. IPS'ler saldırı bulunduran internet trafiğini algılayıp bloklarlar. IDS/IPS sistemleri Firewall (Güvenlik Duvarı) üzerinde çalışır.

IDS/IPS Saldırı Tespit Sistemi nasıl çalışır?

IDS/IPS Saldırı Tespit Sistemi, Teknotel'in networküne internet üzerinden gelebilecek saldırları tespit eder ve engeller. Telehouse Istanbul Veri Merkezi'mizde sunulan Colocation, Sunucu Kiralama ve Cloud Sunucu servisleriniz Dünya'nın herhangi bir yerinden gelebilecek tüm saldırılara karşı korunur.

Sunucu servislerimin güvenliği için IPS/IDS yeterli mi?

IDS/IPS Saldırı Tespit sistemleri DDoS gibi yüksek trafik yaratan saldırıları tiplerine karşı tam güvenli bir çözüm değildir. DDoS atakları, sunuculara yoğun trafik gönderen saldırı tipleridir. DDoS ataklarına karşı önlem alınmaz ise networkünüzün ve işinizin süreklililiği risk altına girer.

BİZE ULAŞIN
BİZE ULAŞIN
444 12 99
BİZE ULAŞIN