CLOUD
CLOUD

Tier 3+ Data Center, Carrier Neutral Altyapı, %100 Yedekli Sistem Altyapısı, Hızlı, Güvenli ve Ekonomik CLOUD Servisleri ile işinizde Karlılık sağlayın...

INTERNET
INTERNET

Teknotel'in Güçlü, Yedekli ve Yaygın omurgası üzerinden sunduğumuz KURUMSAL INTERNET servislerimiz ile, kurumunuzun ihtiyaç ve bütçesine en uygun projeleri geliştiriyoruz.

DATA CENTER
DATA CENTER

Tier 3+ standardına sahip, Asya, Avrupa ve Amerika kıtalarını birleştiren Global Data Center Network'ü üzerinde, Carrier Neutral atyapısı ile Telehouse Istanbul servislerinin farkını yaşayın.

ALTYAPIMIZ
ALTYAPIMIZ

Güçlü, Yaygın ve Yedekli Omurga, Carrier Neutral Data Center, İleri Teknoloji Cloud Altyapısı ve Global TELEHOUSE Network'ü üzerinden KURUMSAL ÇÖZÜMLER.

KURUMSAL
KURUMSAL

1984'den beri Telekomünikasyon sektöründe bir çok İLK'e imza attık. Farkımız, tecrübemiz, uzmanlığımız, güçlü ekibimiz en önemlisi, KURUMA ÖZEL hizmet anlayışımız.

 • MÜŞTERİLERİMİZİN GÖZÜNDEN Teknotel Başarı Hikayeleri
KURUMSAL BİZ KİMİZ?

BAŞARI HİKAYELERİ

 • İSNET
  İSNET

  İSNET, 20 yılı aşan tecrübesi ile müşterilerine iletişim altyapısı alanında çözüm ve hizmetler sunan 100% yerli sermayeli bir sistem ve hizmet sağlayıcısıdır. İSNET, Avaya IP Office PBX bulut santral çözümü ile birlikte müşterilerinin kendi lokalinde santral barındırmasına gerek duymadan, sanal santral hizmetlerini global standartlardaki Telehouse İstanbul Veri Merkezinde kurarak, teknoloji çözüm ortağını Teknotel Telekom olarak tercih etti.

  İhtiyaç: Müşteri odaklı hizmet anlayışı ile talep ve ihtiyaçlara yönelik etkin çözümler sunma hedefleri doğrultusunda, Cloud ve Network Güvenlik Hizmetleri ihtiyacı.

  Proje: Cloud servislerinin Carrier Neutral altyapı, yüksek Uptime garantisi ve bant genişliği ile sağlanması. Siber saldırılara karşı profesyonel güvenlik çözümlerinin sunulması.

  Çözüm: Telehouse Istanbul Veri Merkezi’mizde Tier 3+ seviyesinde Yüksek Uptime Garantili kesintisiz Cloud hizmeti sunuldu, HPE Blade Server sistemi kullanıldı. Pure Storage + HPE 3PAR Storage ile güvenli depolama sağlandı. Max. 5 dk. içerisinde upgrade özelliği sağlandı. 5 farklı operatörden yedekli Carrier Neutral yapı ile Fiber Cross Connect bağlantı sağlandı, Yüksek performanslı ve upgrade’e yönelik 10Gbps’a kadar destekli, bağlantı altyapısı sunuldu, Güvenlik Hizmetleri kapsamında Firewall hizmeti verildi. CISCO sertifikalı mühendis ekibimiz ile 7/24 teknik destek sağlandı.

  Başarı Hikayesi - İSNET

 • Knowledge Club
  Knowledge Club

  Knowledge Club, network, sistem, big data, programlama, bulut çözümleri ve yazılım geliştirme alanlarında eğitim, danışmanlık ve kurulum hizmetleri sağlamaktadır. İş ortaklarına ve müşterilerine, ihtiyaçları olan çözümleri ve tüm yenilikleri sağlamak amacı ile IT uzmanları tarafından kurulan Knowledge Club, teknoloji çözüm ortağı olarak Teknotel Telekom’u tercih etti.

  İhtiyaç: Danışanlarının ve müşterilerinin kritik iş süreçlerini kesintisiz ve güvenli olarak yürütme talebinden doğan Colocation ve yüksek kapasiteli kesintisiz internet hizmeti ihtiyacı.

  Proje: Veri merkezi servislerinin Carrier Neutral altyapı, yüksek uptime garantisi ve bant genişliği ile sağlanması. Genel merkezine yüksek kapasiteli simetrik internet servisinin sağlanması.

  Çözüm: Telehouse Istanbul Veri Merkezi’mizde Tier 3+ seviyesinde Yüksek Uptime Garantili kesintisiz Colocation hizmeti sunuldu. Genel merkez için güvenli ve kesintisiz F/O Metro Ethernet İnternet altyapısı oluşturuldu. Max. 5 dk. içerisinde upgrade özelliği sağlandı. Yüksek performanslı ve upgrade’e yönelik 10Gbps’a kadar destekli bağlantı altyapısı sunuldu. Güvenlik Hizmetleri kapsamında Firewall, Voxility Anti-DDoS destekli Fortinet ve Verisign DDoS güvenlik servisleri verildi. CISCO sertifikalı mühendis ekibimiz ile 7/24 teknik destek sağlandı.

  Başarı Hikayesi - Knowledge Club

 • Diebold Nixdorf
  Diebold Nixdorf

  Diebold Nixdorf, finans ve perakende sektöründe bulunan firmalara, 130’dan fazla ülkede yaklaşık 25.000 çalışanı ile finansal ve perakende self servis çözümleri, fintech çözümleri, güvenlik çözümleri, yazılım, nakit yönetimi, şube ve mağaza dönüşümü hizmetleri sunmaktadır. Hizmetlerinde kesintisizliği ve yüksek performansı en üst seviyede tutmayı amaç edinen Diebold Nixdorf, teknoloji çözüm ortağı olarak Teknotel Telekom’u tercih etti.

  İhtiyaç: Müşterilerinin kritik iş süreçlerini kesintisiz ve güvenli olarak yürütme talebinden doğan ve yurt dışı bağlantı imkanı veren kurumsal internet hizmeti ihtiyacı.

  Proje: Genel merkeze yüksek kapasiteli simetrik internet servisinin sağlanması. Merkez ve şubelerin yurt dışı bağlantısının sağlanması.

  Çözüm: Genel merkez için güvenli ve kesintisiz F/O Metro Ethernet İnternet altyapısı oluşturuldu. Max. 5 dk. içerisinde upgrade özelliği sağlandı. Yüksek performanslı ve upgrade’e yönelik 10Gbps’a kadar destekli bağlantı altyapısı sunuldu. Merkez ve şubelerin yurt dışı bağlantıları sağlandı. Özel çözüm stratejimiz ile alternatif bağlantı çözümleri sunuldu. CISCO sertifikalı mühendis ekibimiz ile 7/24 teknik destek sağlandı.

  Başarı Hikayesi - Diebold Nixdorf

 • BPN Para Transferi
  BPN Para Transferi

  BPN Para Transferi banka hesabına ihtiyaç duymaksızın, hafta sonları ve resmi tatiller dâhil, günün her saatinde, dakikalar içinde zahmetsiz ve güvenli para transferine imkânı sağlamaktadır. Hizmetlerinde kesintisizliği ve yüksek performansı en üst seviyede tutmayı amaç edinen BPN, teknoloji çözüm ortağı olarak Teknotel Telekom’u tercih etti.

  İhtiyaç: Müşterilerinin kritik iş süreçlerini kesintisiz ve güvenli olarak yürütme talebinden doğan profesyonel Colocation ve yüksek kapasiteli kesintisiz internet hizmeti ihtiyacı.

  Proje: Veri merkezi servislerinin Carrier Neutral altyapı, yüksek uptime garantisi ve bant genişliği ile sağlanması. Genel merkezine yüksek kapasiteli simetrik internet servisinin sağlanması.

  Çözüm: Genel merkez için güvenli ve kesintisiz F/O Metro Ethernet İnternet altyapısı oluşturuldu. Max. 5 dk. içerisinde upgrade özelliği sağlandı, Yüksek performanslı ve upgrade’e yönelik 10Gbps’a kadar destekli bağlantı altyapısı sunuldu. Telehouse Istanbul Veri Merkezi’mizde Tier 3+ seviyesinde Yüksek Uptime Garantili kesintisiz Colocation hizmeti sunuldu, Remote Hands servisi ile uzaktan kurulum ve müdahale imkânı sunuldu, CISCO sertifikalı mühendis ekibimiz ile 7/24 teknik destek sağlandı.

  Başarı Hikayesi - BPN Para Transferi

 • Genç BT
  Genç BT

  Genç BT, çok yönlü kurumsal teknolojik çözümleriyle sektörde hızlı ve kalıcı çözümler üreterek Cloud, Sunucu, Hosting, e-ticaret ve online reklamcılık hizmetleri vermektedir. Hizmetlerinde kesintisizliği ve yüksek performansı en üst seviyede tutmayı amaç edinen Genç BT, teknoloji çözüm ortağı olarak Teknotel Telekom’u tercih etti.

  İhtiyaç: Müşterilerinin kritik iş süreçlerini kesintisiz ve güvenli olarak yürütme talebinden doğan profesyonel kesintisiz Colocation ve network güvenlik hizmetleri ihtiyacı.

  Proje: Veri Merkezi servislerinin Carrier Neutral altyapı, yüksek Uptime garantisi ve bant genişliği ile sağlanması. Siber saldırılara karşı profesyonel güvenlik çözümlerinin sunulması.

  Çözüm: Telehouse Istanbul Veri Merkezi’mizde Tier 3+ seviyesinde Yüksek Uptime Garantili kesintisiz Colocation hizmeti sunuldu, 5 farklı operatörden yedekli Carrier Neutral yapı ile Fiber Cross Connect bağlantı sağlandı, Yüksek performanslı ve upgrade’e yönelik 10Gbps’a kadar destekli, bağlantı altyapısı sunuldu, Güvenlik Hizmetleri kapsamında Firewall, Voxility Anti-DDoS destekli Fortinet ve Verisign DDoS güvenlik servisleri verildi. CISCO sertifikalı mühendis ekibimiz ile 7/24 teknik destek sağlandı..

  Başarı Hikayesi - Genç BT

 • Makdos Bilişim
  Makdos Bilişim

  Makdos Bilişim, bireysel ve kurumsal müşterilerine sanal sunucu, kurumsal hosting ve fiziksel sunucu servislerini kesintisiz, hızlı ve güvenilir bir şekilde sunmaktadır. Müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmayı amaç edinen Makdos Bilişim, teknoloji çözüm ortağı olarak Teknotel Telekom’u tercih etti.

  ihtiyaç: Müşteri memnuniyeti merkezli hizmet anlayışı neticesinde profesyonel veri merkezi ve network güvenlik hizmetlerine yönelik ihtiyacı bulunmaktadır.

  Proje: Sunucu barındırma servisinin Carrier Neutral altyapı ve yüksek uptime süreleri ile sunulması. Siber saldırılara karşı profesyonel güvenlik çözümlerinin sağlanması.

  Çözüm: Tier 3+ seviyesindeki Telehouse Istanbul Veri Merkezi’mizde %99,999 Uptime kesintisizlik süresi ile Colocation hizmeti verildi. 5 farklı operatörden yedekli Carrier Neutral altyapı erişimi sağlandı. Güvenlik Hizmetleri kapsamında Firewall, Voxility Anti-DDoS destekli Fortinet ve Verisign DDoS güvenlik servisleri verildi. Remote Hands servisi ile uzaktan müdahale ve kurulum imkânı sunuldu. Kurulum ve işletme yükü ile ilgili maliyetleri ortadan kaldırıldı.

  Başarı Hikayesi - Makdos Bilişim

 • Net Çözümleri
  Net Çözümleri

  2009 senesinden bu yana Bilişim Teknolojileri sektöründe faaliyet gösteren Net Çözümleri Veri Madenciliği, Teknoloji Danışmanlığı, Kurumsal Kaynak Planlama, CRM / ERP ve Web hizmetleri sunmaktadır. On yılı aşkın sürelik tecrübesiyle yurtiçinde ve yurtdışında, önde gelen firmalara yenilikçi iş çözümleri sunan Net Çözümleri teknoloji çözüm ortağı olarak Teknotel Telekom’u tercih etti.

  İhtiyaç: Teknolojik ve inovatif kurumsal çözümler sunarak yüksek müşteri memnuniyeti sağlama ilkesi ile profesyonel ve kesintisiz sunucu barındırma ihtiyacı.

  Proje: Carrier Neutral (Operatör Bağımsız) altyapı ile yüksek uptime süresi ile Colocation servisinin sunulması.

  Çözüm: Tier 3+ seviyesindeki Telehouse Istanbul Veri Merkezi’mizde, Yüksek Uptime Garantili kesintisiz Colocation hizmeti sağlandı. 5 farklı operatörden yedekli, esnek, ölçeklendirilebilir ve kesintisiz T-Access Capacity servisi sunuldu. Microsoft SPLA Lisans Kiralama hizmeti ile maliyet tasarrufu ve bütçe planlamasında avantaj sağlandı. Remote Hands servisi ile uzaktan kurulum ve müdahale imkânı sunuldu. CISCO sertifikalı mühendis ekibimiz ile 7/24 destek sağlandı.

  Başarı Hikayesi - Net Çözümleri

 • Moda Ala
  Moda Ala

  Sezon trendlerini yakından takip eden Moda Ala Butik yenilikçi bakış açısı, özgün tasarımları ve geniş ürün yelpazesi ile giyim sektöründe hizmet vermektedir. Yüksek kalite ve yenilikçilik anlayışıyla mağaza ve online satış kanalları ile müşterileri ile buluşan Moda Ala Butik, teknoloji çözüm ortağı olarak Teknotel Telekom’u tercih etti.

  İhtiyaç: Yüksek müşteri memnuniyeti sağlamak adına online mağazacılık hizmetlerini güvenli ve regülasyonlara uygun olarak yürütme talebinden doğan profesyonel Cloud ve güvenlik hizmetleri ihtiyacı.

  Proje: Güvenli altyapımız üzerinden yüksek uptime süresi ile kesintisiz Cloud altyapısının sağlanması. Siber saldırılara yönelik profesyonel güvenlik çözümlerinin sunulması.

  Çözüm: Telehouse Istanbul Veri Merkezi üzerinden Tier 3+ seviyesinde kesintisiz Cloud hizmeti sağlandı. HPE Blade Server sistemi ve HPE 3PAR Storage ile güvenli depolama sağlandı. 5 farklı operatörden yedekli, esnek, ölçeklendirilebilir ve kesintisiz T-Access Capacity servisi sunuldu. Güvenlik Hizmetleri kapsamında T-Firewall, Voxility Anti-DDoS destekli Fortinet ve Verisign T- DDoS Güvenlik Servisleri verildi.

  Başarı Hikayesi - Moda Ala

 • Panaroma Bilişim
  Panaroma Bilişim

  Verifone bünyesinde yer alan Panaroma Bilişim, Cloud tabanlı online ödeme terminalleri ile dijital dünyayla mağaza içi alışveriş deneyimlerini birleştirerek tüketici ile işletme arasındaki bağı yeni nesil dijital bir platforma taşımaktadır. Perakende zincirleri, finans kurumları ve ödeme sağlayıcıları dâhil birçok işletmeye hizmet veren Panaroma Bilişim, teknoloji çözüm ortağı olarak Teknotel Telekom’u tercih etti.

  İhtiyaç: Cloud tabanlı platformalar üzerinden çalışan ödeme sistemlerinin regülasyonlara uygun, kesintisiz ve güvenli bir şekilde çalıştırılması ihtiyacı.

  Proje: Güvenli altyapımız üzerinden yüksek uptime süresi ile kesintisiz Cloud çözümlerinin sunulması. Siber saldırılara yönelik profesyonel güvenlik çözümleri ihtiyacı.

  Çözüm: Telehouse Istanbul Veri Merkez üzerinden Tier 3+ seviyesinde kesintisiz Cloud hizmeti sağlandı. HPE Blade Server sistemi ve HPE 3PAR Storage ile güvenli depolama sağlandı. 5 farklı operatörden yedekli, esnek, ölçeklendirilebilir ve kesintisiz T-Access Capacity servisi sunuldu. Güvenlik Hizmetleri kapsamında T-Firewall, Voxility Anti-DDoS destekli Fortinet ve Verisign T- DDoS Güvenlik Servisleri verildi.

  Başarı Hikayesi - Panaroma Bilişim

 • Kozhan Bilişim
  Kozhan Bilişim

  Kozhan Bilişim, bilgi teknolojileri alanında uzman kadrosuyla müşterilerine, bilgisayar donanımı, çevre birimleri, yazılım lisansları, güvenlik çözümleri, kurumsal bakım ve onarım ile periyodik destek hizmetleri sunmaktadır.

  İhtiyaç: Müşterileri odaklı hizmet anlayışı ile talep ve ihtiyaçlara yönelik etkin çözümler sunma hedefleri doğrultusunda Kurumsal İnternet, Cloud ve Güvenlik Hizmetleri ihtiyacı.

  Proje: Yüksek kapasiteli simetrik internet servisinin sağlanması. MPLS omurgası üzerinden tüm lokasyonlarında kesintisiz, hızlı ve güvenli haberleşme altyapısının oluşturulması. Yüksek uptime süresi ile kesintisiz Cloud çözümlerinin sunulması.

  Çözüm: Genel Merkez için güvenli ve kesintisiz F/O Metro Ethernet altyapısı oluşturuldu. Max. 5 dk. içerisinde upgrade özelliği sunuldu. MPLS altyapısı ile tüm lokasyonlar arasında Network altyapısı oluşturuldu. Cloud hizmetleri Tier 3+ standardı ile Telehouse Istanbul Veri Merkezi ile kesintisiz olarak sağlandı. Güvenlik Hizmetleri kapsamında T-Firewall, T-SSLVPN ve T-Analyzer güvenlik servisleri verildi. CISCO sertifikalı ve mühendis ekibimiz ile 7/24 destek sağlandı.

  Başarı Hikayesi - Kozhan Bilişim

 • Ziya Ayakkabı
  Ziya Ayakkabı

  Türkiye'de ayakkabı sektörünün en köklü firmaları arasında yer alan ve 30 yılı aşkın tecrübesi ile mağazaları aracılığıyla ve online olarak müşterileri ile buluşan Ziya Mağazacılık, teknoloji çözüm ortağı olarak Teknotel Telekom'u tercih etti.

  İhtiyaç: Yüksek müşteri memnuniyeti sağlamak adına online mağazacılık hizmetini kesintisiz ve güvenli olarak yürütme talebinden doğan profesyonel kesintisiz sunucu barındırma ve network güvenlik hizmetleri ihtiyacı.

  Proje. Sunucu barındırma servisi 5 farklı operatörden yedekli olarak Carrier Neutral altyapı ve yüksek uptime süreleri ile sunulması. Siber saldırılara karşı profesyonel güvenlik çözümleri ihtiyacı.

  Çözüm. Telehouse Istanbul Veri Merkezi’mizde Tier 3+ seviyesinde Yüksek Uptime Garantili kesintisiz sunucu barındırma hizmeti sunuldu. Teknotel Güvenlik Hizmetleri kapsamında Firewall, Voxility Anti-DDoS destekli Fortinet ve Verisign DDoS güvenlik servisleri verildi. Microsoft SPLA Lisans Kiralama hizmeti ile maliyet tasarrufu ve bütçe planlamasında avantaj sağlandı. Kendi lokasyonundan SSL-VPN ile güvenli bağlantı sunuldu. Remote Hands servisi ile uzaktan kurulum ve müdahale imkânı sunuldu. CISCO sertifikalı ve mühendis ekibimiz ile 7/24 destek sağlandı.

  Başarı Hikayesi - Ziya Ayakkabı

 • MayaICT
  MayaICT

  MayaICT, 23 yıllık deneyim ile finanstan enerjiye perakendeden turizme 25'ten fazla sektörde, 60'in üzerinde müşteriye, 250 kişilik deneyimli teknik kadrosuyla bilişim ve iletişim teknolojileri alanında Sistem Yönetimi, Sorun Yönetimi, Proje Hizmetleri, Yapılandırma-Denetleme ve Bulut Çözümleri hizmetleri vermektedir.

  İhtiyaç: Müşterilerinin kritik iş süreçleri nedeniyle birden fazla operatöre bağlantı imkânı sağlayan, yüksek kapasiteli ve kesintisiz bir sunucu barındırma gereksinimi.

  Proje: Carrier Neutral altyapı, yüksek Uptime garantisi ve bant genişliği ile veri merkezi servislerinin sağlanması.

  Çözüm: Telehouse Istanbul Veri Merkezi’mizde Tier 3+ seviyesinde Yüksek Uptime Garantili kesintisiz sunucu barındırma hizmeti sunuldu, 5 farklı operatörden yedekli Carrier Neutral yapı ile Fiber Cross Connect bağlantı sağlandı, Yüksek performanslı ve upgrade’e yönelik 10Gbps’a kadar destekli, bağlantı altyapısı sunuldu, Mühendis ekiplerimiz ile 7/24 teknik destek sağlandı.

  Başarı Hikayesi - MayaICT

 • Gersan Elektrik
  Gersan Elektrik

  Elektrik sektörünün öncü kuruluşlarından olan Gersan Elektrik enerji santrallerinden evdeki prize kadar uzanan hat üzerindeki iletkenleri taşıyan, birleştiren, koruyan sistemleri ve malzemeleri üretmektedir.

  İhtiyaç: Tuzla’da bulunan Genel Merkezinde ve Çaycuma’da bulunan Fabrikasında kullanmak üzere yüksek kapasiteli kesintisiz profesyonel internet hizmetlerine ihtiyaç duymaktadır.

  Proje: Yedekli erişim sunulması. 5 dk. İçerisinde upgrade özelliği. Uzak mesafelerde sorunsuz çalışma. Kuruma özel fiber optik hat tahsisi. İstenilen tüm hizmetlerin tek servis sağlayıcı ile sağlanması.

  Çözüm: Teknotel’in geniş hizmet ağı ile tüm servisler birinci elden sağlandı. Güvenli ve kesintisiz erişim 5 farklı operatörden yedekli Telehouse Istanbul Veri Merkezi üzerinden Carrier Neutral (taşıyıcı bağımsız) altyapısıyla sağlandı. Yüksek performanslı ve upgrade’e yönelik 10Gbps’a kadar destekli, F/O Metro Ethernet İnternet bağlantısı sunuldu.

  Başarı Hikayesi - Gersan Elektrik

 • Flora Suites & Office Ataşehir
  Flora Suites & Office Ataşehir

  İhtiyaç: Flora Suites & Office Ataşehir binasına Nisan 2020 başında taşınacak olan müşterinin ACİL Metro Ethernet Internet bağlantısı ihtiyacı,

  Proje: 31 Mart 2020 tarihinde Teknotel ile iletişime geçen yeni kiracı firmaya TEKNOTEL FİBER KABLOSU üzerinden Metro Ethernet Internet servisi sunulması. Devrenin 3 NİSAN 2020 tarihine kadar çalıştırılması. 5 dakika içerisinde upgrade özelliği. Oluşturulan devre üzerinden Cloud servislerinin lokal hızda sunulabilmesi.

  Çözüm: Sözleşme imzalanması ile AYNI GÜN 31 MART 2020'de yerinde site survey yapıldı. 1 NİSAN 2020 saat 09:30 da bina içi fiber kablo çekimi başladı. Saat 12:30 da kablo çekimi, switch kurulumu ve konfigürasyonlar tamamlandı. 3 saat içinde 5 farklı operatör yedekli Telehouse Istanbul Veri Merkezi üzerinden Carrier Neutral (taşıyıcı bağımsız) altyapı erişimi sağlandı. 10Gbps’a kadar destekli, TEKNOTEL Cloud'a direkt bağlanabilir Metro Ethernet İnternet bağlantısı sunuldu.

  Başarı Hikayesi - Flora Suites & Office Ataşehir

 • RE/MAX Türkiye
  RE/MAX Türkiye

  İhtiyaç:1997 yılından itibaren ülkemizde profesyonel gayrimenkul danışmanlığı hizmeti veren RE/MAX Türkiye, Genel Müdürlüğünde kullanmak üzere profesyonel internet hizmetlerine ihtiyaç duymaktadır.

  Proje: Yedekli erişim sunulması. Max. 5 dk. içerisinde upgrade özelliği.

  Çözüm: 5 farklı operatörden yedekli Telehouse Istanbul Veri Merkezi üzerinden Carrier Neutral (taşıyıcı bağımsız) altyapı erişimi sağlandı. Tam yedekli F/O Metro Ethernet erişimi sağlandı. 4.5G/LTE Router ile mobil olarak yedeklendi.

  Başarı Hikayesi - RE/MAX Türkiye

 • Belgin Madeni Yağlar
  Belgin Madeni Yağlar

  İhtiyaç: Gebze Organize Sanayi Bölgesi’nde, endüstriyel yağlarda çağdaş ve yerli çözümler üreten Belgin Madeni Yağlar, üretim tesislerinde kullanmak üzere yüksek kapasiteli internet ve profesyonel veri merkezi hizmetlerine ihtiyaç duymaktadır.

  Proje: Yedekli erişim sunulması Max. 5 dk. İçerisinde upgrade özelliği Yüksek uptime süreleri ile kesintisiz Cloud hizmetleri

  Çözüm: 5 farklı operatörden yedekli Carrier Neutral (taşıyıcı bağımsız) altyapı erişimi sağlandı. Telehouse Istanbul Veri Merkezimizde Tier 3+ seviyesinde kesintisiz Cloud hizmeti sağlandı. Tam yedekli F/O Metro Ethernet erişimi sağlandı. HPE Blade Server sistemi kullanıldı. VMware vCenter Server 6.7 ile Cloud yönetimi sunuldu. Pure Storage + HPE 3PAR Storage ile güvenli depolama sağlandı.

  Başarı Hikayesi - Belgin Madeni Yağlar

 • Ayos Group
  Ayos Group

  İhtiyaç: Tüm lokasyonlar ve genel merkez için yüksek hızlı internet ihtiyacı, ERP ve CRM kullanımından kaynaklı ölçeklenebilir Cloud ihtiyacı,

  Proje: Kesintisiz ve yüksek kapasiteli profesyonel internet erişiminin sağlanması, Yüksek uptime süresi ile kesintisiz Cloud hizmetlerinin sunulması,

  Çözüm: Tüm lokasyonları ve Genel Merkezi için güvenli ve kesintisiz F/O Metro Ethernet altyapısı oluşturuldu. Max. 5 dk. içerisinde upgrade özelliği sunuldu. Cloud hizmetleri Tier 3+ standartları ile 5 farklı operatörden yedekli, esnek, ölçeklenebilir ve kesintisiz olarak sağlandı.

  Başarı Hikayesi - Ayos Group

 • Medya Takip Merkezi
  Medya Takip Merkezi

  İhtiyaç: Medya takibi ve ölçümlemesi servisleri vermesi sebebiyle yüksek kapasiteli internet ihtiyacı, Esnek, güvenli, ölçeklenebilir ve tam yedekli Cloud ihtiyacı.

  Proje: Max. 5 dk. içerisinde upgrade özelliği olan kesintisiz ve profesyonel internet altyapısının oluşturulması, Yüksek uptime süresi ile kesintisiz Cloud hizmetlerinin sunulması.

  Çözüm: 5 farklı operatörden yedekli ve kesintisiz Carrier Neutral altyapı oluşturuldu. Tam yedekli F/O Metro Ethernet erişimi sağlandı. Cloud hizmetleri Tier 3+ standartları ile kesintisiz olarak sunuldu.

  Başarı Hikayesi - Medya Takip Merkezi

 • Teknik Yapı
  Teknik Yapı

  İhtiyaç: Tüm lokasyonların yönetim faaliyetleri için MPLS ihtiyacı, Merkezi yönetim için yüksek hızlı ve kesintisiz internet ihtiyacı.

  Proje: Güvenli ve kesintisiz bir altyapı ile genel merkez ve şubeler arasında F/O internet erişiminin sağlanması.

  Çözüm: Genel merkez ve tüm Türkiye’deki lokasyonları için F/O Metro Ethernet MPLS projesi geliştirildi. 5 farklı operatörden yedekli ve kesintisiz Carrier Neutral altyapı oluşturuldu. Bu sayede, tüm lokasyonlar merkezi yapıya dönüştürüldü.

  Başarı Hikayesi - Teknik Yapı

 • Touristica
  Touristica

  İhtiyaç: Online seyahat acente hizmetleri sunması sebebiyle yüksek kapasiteli ve kesintisiz internet ihtiyacı

  Proje: Kesintisiz ve profesyonel internet erişiminin sağlanması Max. 5 dk. içerisinde upgrade özelliği

  Çözüm: Güvenli ve kesintisiz F/O Metro Ethernet hizmeti sunuldu. 5 farklı operatörden yedekli Carrier Neutral altyapı oluşturuldu.

  Başarı Hikayesi - Touristica

 • Sling Shot Intergalactic
  Sling Shot Intergalactic

  İhtiyaç: Çekilen film görüntülerinin Türkiye’den Londra’ya transferinin sağlanması.

  Proje: Yüksek boyutlu görüntülerin Sling Shot Londra merkezine güvenli ve hızlı transferinin günlük olarak yapılması.

  Çözüm: Günlük veriler, 1 Gbps bağlantı hızı ile güvenli bir şekilde Telehouse Istanbul Veri Merkezi’mizden Sling Shot Londra merkezine 30 dk.’dan kısa bir sürede gönderildi. Özel çözüm stratejimiz ile Sling Shot firmasının ihtiyaçları zamanında ve doğrudan karşılandı.

  Başarı Hikayesi - Sling Shot Intergalactic

 • Swatch Türkiye
  Swatch Türkiye

  İhtiyaç: 20 mağazası için kesintisiz internet ve MPLS network ihtiyacı.

  Proje: Tüm mağazalarına yönelik tam yedekli network altyapısının oluşturulması.

  Çözüm: DSL Modem Router ve 4.5G/LTE Router ile çift cihaz kullanılarak tüm karasal hatlar, mobil hat ile yedeklenmiş olup güvenli MPLS altyapısı oluşturulmuştur.

  Başarı Hikayesi - Swatch Türkiye

 • Compatel
  Compatel

  İhtiyaç: Kurumsal SMS ve sesli mesaj sektöründeki faaliyetleri sebebiyle birden fazla operatöre bağlantı imkânı veren Carrier Neutral altyapı gereksinimi.

  Proje: Carrier Neutral, kesintisiz ve yüksek uptime garantisi ile veri merkezi servislerinin sağlanması.

  Çözüm: Taşıyıcı bağımsız yapı ile Fiber Cross Connect bağlantı sağlandı. Tier 3+ seviyesinde kesintisiz ve profesyonel data center hizmeti sunuldu. Point to point servisleri ile lokasyonlar arası erişim sağlandı. Mühendis ekiplerimiz ile 7/24 teknik destek sağlandı.

  Başarı Hikayesi - Compatel

 • Boyabat Elektrik
  Boyabat Elektrik

  İhtiyaç: Esnek, güvenli, ölçeklenebilir ve tam yedekli Cloud ihtiyacı.

  Proje: Yüksek uptime süresi ile kesintisiz Cloud hizmetlerinin sunulması.

  Çözüm: Cloud hizmetleri Tier 3+ standartları ile kesintisiz olarak sağlandı. Yedekli yapıyla çalışarak Disaster Recovery hizmeti sunuldu.

  Başarı Hikayesi - Boyabat Elektrik

 • Levi’s Türkiye
  Levi’s Türkiye

  İhtiyaç: 10’dan fazla mağazanın muhasebe, stok ve yönetim faaliyetleri için MPLS ihtiyacı, Merkezi yönetim için yüksek hızlı ve kesintisiz internet ihtiyacı.

  Proje: Tüm mağazalarına yönelik güvenli bir altyapı ile mağazalar arasında erişimin sağlanması, Genel merkez ve şubeler arasında erişimin sağlanması.

  Çözüm: MPLS altyapısı ile tüm mağazalar arasında Network yapısı oluşturuldu. Genel merkez için kesintisiz F/O Metro Ethernet hizmeti sunuldu.

  Başarı Hikayesi - Levi’s Türkiye

 • Krispy Kreme Türkiye
  Krispy Kreme Türkiye

  İhtiyaç: 20’den fazla mağazanın muhasebe, stok ve yönetim faaliyetleri için kesintisiz MPLS ihtiyacı.

  Proje: Tüm mağazalarına yönelik güvenli bir altyapı ile mağazalar arasında erişimin sağlanması.

  Çözüm: Kurumlara özel projelendirme servisimiz ile tüm mağazalar arasında MPLS network altyapısı oluşturuldu. Güvenli ve kesintisiz internet servisi sunuldu.

  Başarı Hikayesi - Krispy Kreme Türkiye

 • Plaza Cubes
  Plaza Cubes

  İhtiyaç: Prestijli plazalarda, kurumsal ihtiyaçlara göre tasarlanmış, hazır ofis, sanal ofis ve toplantı hizmetlerinin sunulması sebebiyle yüksek kapasiteli internet ihtiyacı.

  Proje: Yüksek hızlı internet erişiminin sunulması. 5 Farklı operatörden yedekli Carrier Neutral altyapı. Max 5 dk. içerisinde upgrade özelliği.

  Çözüm: Birden fazla lokasyonda tam yedekli F/O Metro Ethernet ve simetrik internet erişimi sağlandı.

  Başarı Hikayesi - Plaza Cubes

 • Sinch Operator
  Sinch Operator

  İhtiyaç: Kurumsal SMS, video arama ve sesli mesaj servisleri sunan Sinch’in, faaliyet gösterdiği alan nedeniyle birden fazla operatöre bağlantı imkânı veren Carrier Neutral altyapı gereksinimi.

  Proje: Carrier Neutral, kesintisiz ve yüksek uptime garantisi ile veri merkezi servislerinin sağlanması.

  Çözüm: Carrier Neutral yapı ile Fiber Cross Connect bağlantı sağlandı. Tier 3+ seviyesinde kesintisiz ve profesyonel Data Center hizmeti sunuldu. Point to Point servisleri ile lokasyonlar arası erişim sağlandı. Mühendis ekiplerimiz ile 7/24 teknik destek sağlandı.

  Başarı Hikayesi - Sinch Operator

 • YTONG
  YTONG

  İhtiyaç: Kesintisiz internet ve lokasyonların merkezi yapıda çalışma ihtiyacı.

  Proje: Güvenli ve yüksek hızlı internet ve MPLS projesinin hayata geçirilmesi. Cloud alt yapısının oluşturulması.

  Çözüm: Özel çözüm stratejimiz ile firmanın tüm lokasyonlarında tam yedekli ve yüksek kapasiteli F/O altyapı üzerinden Metro Ethernet İnternet ve MPLS altyapısı kuruldu. Cloud çözümleri ile iş süreçlerine esneklik kazandırıldı.

  Başarı Hikayesi - YTONG

 • Step Halı
  Step Halı

  İhtiyaç: 20’ye yakın mağazası için kesintisiz internet, MPLS ve Data Center hizmetleri

  Proje: Tüm mağazalarına yönelik tam yedekli network altyapısının oluşturulması. Yüksek uptime süresi ile kesintisiz Cloud ve Colocation hizmetlerinin sunulması.

  Çözüm: 20 lokasyonluk MPLS ve yedekli internet altyapısı oluşturuldu. Merkezi yönetim için tam yedekli F/O Metro Ethernet hizmeti sunuldu. Colocation ve Cloud hizmetleri Tier 3+ standardı ile tam kesintisiz olarak sağlandı.

  Başarı Hikayesi - Step Halı

 • MENDO
  MENDO

  İhtiyaç: 20’den fazla mağazasının yönetim faaliyetleri için yüksek kapasiteli internet ve MPLS ihtiyacı.

  Proje: Tüm mağazalarına yönelik güvenli ve yüksek hızlı Fiber Optik kablo altyapısının oluşturulması. Genel Merkez ve sunucular arasında erişimin sağlanması.

  Çözüm: Metro Ethernet altyapısı oluşturuldu. MPLS altyapısı ile tüm mağazalar arasında network yapısı oluşturuldu. Genel Merkez için kesintisiz Metro Ethernet altyapısı kurulumu sağlandı.

  Başarı Hikayesi - MENDO

 • Enuygun.com
  Enuygun.com

  İhtiyaç: Online seyahat acente hizmetleri sunulması sebebiyle yüksek kapasiteli internet ve profesyonel veri merkezleri ihtiyacı.

  Proje: Tam yedekli erişim sunulması. Max. 5 dk. İçerisinde upgrade özelliği. Yüksek uptime süreleri ile kesintisiz Colocation hizmetleri. 5 farklı operatörden yedekli Carrier Neutral (taşıyıcı bağımsız) altyapı

  Çözüm: Tier 3+ seviyesinde kesintisiz Colocation hizmeti. Tam yedekli F/O Metro Ethernet erişimi.

  Başarı Hikayesi - Enuygun.com

 • Marriott Istanbul Asia
  İstanbul Marriott Hotel Asia

  İhtiyaç: Yönetim ve Misafir Network’ünün güvenli, kesintisiz ve bağımsız olarak sunulması.

  Proje: Fiber Optik Metro Ethernet (Yönetim + Misafir internet erişimi) Yönetim ve misafir Network’ünün bağımsız olması. Max. 5dk. içerisinde Upgrade özelliği

  Çözüm: Tam yedekli Fiber Optik Metro Ethernet + Wifi erişimi sunuldu. Tam yedekli Cisco Router / Switch backbone donanımı kullanıldı.

  İstanbul Marriott Hotel Asia’da yapılan Global bir etkinlik sırasında %100’e ulaşan doluluk oranı sebebiyle artan internet kullanımını maksimum 5dk. içerisinde 1 Gbps hızına yükseltildi.

  Başarı Hikayesi - Marriott Istanbul Asia

 • Çimentaş Group
  Teknotel Telekom ile ortak bir dil konuşabiliyoruz…

  Operasyonumuzda benimsediğimiz yüksek standartları tabii ki tedarikçilerimizden de bekliyoruz. Çalıştığımız ISP'nin ticket mekanizması ve hızlı geri dönüşleri bizim için çok önemli. Teknotel Telekom ile ortak bir dil konuşabiliyor ve sorularımıza hızlı cevap, problemlerimize etkili çözüm alabiliyoruz.

  MIS Yönetimi - Çimentaş Group

 • Four Seasons
  Yedekli bağlantılar yurtdışı trafiğimizin etkin yönetimini sağlıyor…

  Türkiye'deki iki otelimizin erişimini Teknotel Telekom altyapısından sağlıyoruz, Teknotel Telekom'un omurgasında yer alan yedekli bağlantılar yurtdışı trafiğimizi etkin bir şekilde yönetmemizi sağlıyor.

  Bilgi İşlem Müdürü - Four Seasons

BİZE ULAŞIN
BİZE ULAŞIN
444 12 99
BİZE ULAŞIN