CLOUD
CLOUD

Tier 3+ Data Center, Carrier Neutral Altyapı, %100 Yedekli Sistem Altyapısı, Hızlı, Güvenli ve Ekonomik CLOUD Servisleri ile işinizde Karlılık sağlayın...

INTERNET
INTERNET

Teknotel'in Güçlü, Yedekli ve Yaygın omurgası üzerinden sunduğumuz KURUMSAL INTERNET servislerimiz ile, kurumunuzun ihtiyaç ve bütçesine en uygun projeleri geliştiriyoruz.

DATA CENTER
DATA CENTER

Tier 3+ standardına sahip, Asya, Avrupa ve Amerika kıtalarını birleştiren Global Data Center Network'ü üzerinde, Carrier Neutral atyapısı ile Telehouse Istanbul servislerinin farkını yaşayın.

ALTYAPIMIZ
ALTYAPIMIZ

Güçlü, Yaygın ve Yedekli Omurga, Carrier Neutral Data Center, İleri Teknoloji Cloud Altyapısı ve Global TELEHOUSE Network'ü üzerinden KURUMSAL ÇÖZÜMLER.

KURUMSAL
KURUMSAL

1984'den beri Telekomünikasyon sektöründe bir çok İLK'e imza attık. Farkımız, tecrübemiz, uzmanlığımız, güçlü ekibimiz en önemlisi, KURUMA ÖZEL hizmet anlayışımız.

  • SUNUCU BARINDIRMA Sunucu Barındırma (Colocation) nedir? Kullandığın Kadar Öde modeli nasıl işliyor? Sunucu tipine göre ekstra ücretlendirme yapılır mı?
DATA CENTER SUNUCU BARINDIRMA

SUNUCU BARINDIRMA SSS

Sunucu Barındırma Nedir ?

Teknotel Telekom'un kendi veri merkezlerinde, kurumların iş uygulamalarını taşıyan sunucularına yönelik sunduğu barındırma hizmetidir. Bu servis sanal sunucu hizmetini de kapsamaktadır.

Sunucu Barındırma (Colocation) servisi için ne tip donanım kullanımı gerekmektedir?

Sunucu Barındırma servislerinde, sunucu tipi genel olarak firma tarafından belirlenir ve sunucu barındırma hizmeti alınacaksa sunucu hazır olarak Teknotel Telekom veri merkezlerine getirilir. Sanal sunucu uygulamasında ise donanım ihtiyacı bulunmaz ve Teknotel Telekom sunucuları üzerinde gerekli alan ayrılıp, işletim sistemi ve diğer gereksinimler çerçevesinde, barındırılması istenen iş uygulamaları konumlandırılır. Sanal sunucularda aynı donanım üzerinde, birden fazla firmanın servisi bulunabilmektedir.

‘Kullandığın Kadar Öde’ modeli nedir?

Sadece kullanılan ölçüde ve kullanılan trafiğe göre ekonomik tarifelerle ücretlendirme alternatifi sunan Teknotel Telekom Sunucu Barındırma servisleri sayesinde, herhangi bir kısıtlama olmaksızın farklı zamanlarda oluşan farklı trafik ihtiyaçlarını karşılamak mümkündür. Üstelik bu alternatif tercih edildiğinde, kullanılmayan trafik için bedel ödemek söz konusu değildir. Online trafiğin her an izlenmesine ve ay sonunda sadece toplam trafik kadar ücretlendirmeye imkan veren ‘Kullandığın Kadar Öde’ modeli, Teknotel Telekom'un Uydu Yedekli ve 7/24 Teknik Destekli altyapısından sağlanmaktadır.

Sunucu tipine göre ekstra ücretlendirme söz konusu mudur?

Servis sağlanan standart bir sunucunun, 80 GB aylık trafik kullandığı, 1U tipinde olduğu, 1 ad. Ethernet portunun bulunduğu ve 1 ad. 400 Watt’lık Power Supply’a sahip olduğu varsayılmaktadır. Bunun haricindeki kaynak kullanımları (rack unit, trafik, sunucu, Ethernet port, power supply, statik IP vb.) ekstra ücretlendirmeye tabidir.

Hız ve Trafiğin farkı nedir?

Teknotel Telekom'un sunduğu Sunucu Barındırma servislerinde hız sınırlandırması yoktur. Bu durum, sunucunun sürekli yüksek hızlarda erişilebilir olmasını sağlar. Ay sonunda, sunucu üzerinde gerçekleşen veri transferi ölçülerek faturalamaya baz oluşturur. Hız ile trafiğin en önemli farkı birinin anlık veri, diğerinin dönemsel veri oluşudur.

BİZE ULAŞIN
BİZE ULAŞIN
444 12 99
BİZE ULAŞIN