CLOUD
CLOUD

Tier 3+ Data Center, Carrier Neutral Altyapı, %100 Yedekli Sistem Altyapısı, Hızlı, Güvenli ve Ekonomik CLOUD Servisleri ile işinizde Karlılık sağlayın...

INTERNET
INTERNET

Teknotel'in Güçlü, Yedekli ve Yaygın omurgası üzerinden sunduğumuz KURUMSAL INTERNET servislerimiz ile, kurumunuzun ihtiyaç ve bütçesine en uygun projeleri geliştiriyoruz.

DATA CENTER
DATA CENTER

Tier 3+ standardına sahip, Asya, Avrupa ve Amerika kıtalarını birleştiren Global Data Center Network'ü üzerinde, Carrier Neutral atyapısı ile Telehouse Istanbul servislerinin farkını yaşayın.

ALTYAPIMIZ
ALTYAPIMIZ

Güçlü, Yaygın ve Yedekli Omurga, Carrier Neutral Data Center, İleri Teknoloji Cloud Altyapısı ve Global TELEHOUSE Network'ü üzerinden KURUMSAL ÇÖZÜMLER.

KURUMSAL
KURUMSAL

1984'den beri Telekomünikasyon sektöründe bir çok İLK'e imza attık. Farkımız, tecrübemiz, uzmanlığımız, güçlü ekibimiz en önemlisi, KURUMA ÖZEL hizmet anlayışımız.

  • HABERLER Teknotel hakkında tüm haberleri bu sayfadan takip edebilirsiniz...
KURUMSAL BİZ KİMİZ?
HABERLER
22.2.2017 tarihinde eklendi

17 Ülkeyi Bağlayan FİBER İNTERNET PROJESİ Tükiye'yi de Kapsıyor

17 Ülkeyi Bağlayan FİBER İNTERNET PROJESİ Tükiye'yi de Kapsıyor

SEA-ME-WE 5 projesi tamamlandı. Denizaltından geçirilen fiber kablolar ile 17 ülkeyi birbirine bağlayan teknoloji için İstanbul'da proje tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.

 

Gerekli girişimlerini gerçekleştirerek, trafiğini  SEA-ME-WE 5 altyapısı üzerinden yönlendirmek için gerekli tüm çalışmaları tamamlayan TEKNOTEL, İstanbul'da gerçekleşen seremoniye katılım sağladı.

 

 

TEKNOTEL DE BU PROJEDE YER ALDI


Teknotel Telekomünikasyon da yüzyılın projelerinden olan ''Fiber Kablo Sistemi Projesi'', SEA-ME-WE 5 altyapısı üzerinden trafiğini yönlendirerek kurumsal müşterilerine kıtalar arası servis alma imkanı sunacak. 

Konsorsiyum üyesi 19 operatörün üst düzey yöneticilerinin tamamının katıldığı seremoniye Türk Telekom ve Türk Telekom International’ın ev sahipliği yaptı.

 

 

TÜRKİYE'DEKİ İSTASYON; MARMARİS


Marmaris'te inşa edilen istasyon ile birlikte, toplam 17 ülke fiber hatlar ile deniz altından birbirine bağlanarak Dünyanın yüksek kapasiteli denizaltı veri hattını oluşturdu. Batı Avrupa'dan başlayan, Orta Doğu ve Güney Doğu Asya'ya kadar uzanan bu fiber denizaltı bağlantısı, toplam 20 bin kilometrelik bir uzunluğa sahip. SEA-ME-WE 5’ın tamamlanması ile birlikte, Türkiye'deki hızla artan veri ihtiyacını karşılamak üzere, 24Tbps başlangıç kapasitesine sahip bir alt yapı da oluşturulmuş oldu.

 

 

18 FARKLI ÜLKEDEN 19 OPERATÖR PROJE'DE


17 ülkeyi birleştiren SEA-ME-WE 5 projesinde 18 farklı ülkeden tam 19 operatör yer alıyor.

 

/contentfile/photo-gallery/b3c7bfccee484cdba90ff79898d83fad.jpg

 

Projede Türkiye’den Türk Telekom International’ın (TTI) yanı sıra, Bangladesh Submarine Cable Company Limited (BSCCL), China Mobile International (CMI), China Telecom Global (CTG), China United Network Communications Group Company Limited (CU), Djibouti Telecom (DT), Emirates Integrated Telecommunications Company (du), Myanmar Post and Telecom (MPT), Ooredoo, Orange, PT Telekomunikasi Indonesia International (Telin), Saudi Telecom Company (STC), Singapore Telecommunications Ltd (Singtel), Sparkle, Sri Lanka Telecom PLC (SLT), Telecom Egypt (TE), Telekom Malaysia Berhad (TM), TeleYemen ve Trans World Associates (Pvt) Limited Pakistan (TWA) şirketleri yer alıyor.

 

 

ETKİNLİKTEN KARELER


/contentfile/photo-gallery/09a6d2c75013447b8e81ac73aabc942f.jpg

 

 

DİĞER HABERLER
BİZE ULAŞIN
BİZE ULAŞIN
444 12 99
BİZE ULAŞIN