CLOUD
CLOUD

Tier 3+ Data Center, Carrier Neutral Altyapı, %100 Yedekli Sistem Altyapısı, Hızlı, Güvenli ve Ekonomik CLOUD Servisleri ile işinizde Karlılık sağlayın...

INTERNET
INTERNET

Teknotel'in Güçlü, Yedekli ve Yaygın omurgası üzerinden sunduğumuz KURUMSAL INTERNET servislerimiz ile, kurumunuzun ihtiyaç ve bütçesine en uygun projeleri geliştiriyoruz.

DATA CENTER
DATA CENTER

Tier 3+ standardına sahip, Asya, Avrupa ve Amerika kıtalarını birleştiren Global Data Center Network'ü üzerinde, Carrier Neutral atyapısı ile Telehouse Istanbul servislerinin farkını yaşayın.

ALTYAPIMIZ
ALTYAPIMIZ

Güçlü, Yaygın ve Yedekli Omurga, Carrier Neutral Data Center, İleri Teknoloji Cloud Altyapısı ve Global TELEHOUSE Network'ü üzerinden KURUMSAL ÇÖZÜMLER.

KURUMSAL
KURUMSAL

1984'den beri Telekomünikasyon sektöründe bir çok İLK'e imza attık. Farkımız, tecrübemiz, uzmanlığımız, güçlü ekibimiz en önemlisi, KURUMA ÖZEL hizmet anlayışımız.

  • CLOUD SUNUCU Cloud Sunucu (Bulut Sunucu) hakkında merak ettikleriniz. Cloud Sunucu (Bulut Sunucu) nedir, nasıl kurulur, sunucular nerede bulunuyor, Cloud Sunucu (Bulut Sunucu)larda güvenlik, işletim sistemi seçenekleri
CLOUD CLOUD SUNUCU

CLOUD SUNUCU (BULUT SUNUCU) SSS

Cloud Sunucu (Bulut Sunucu) nedir?

Günümüzde bu servis yaygın olarak Bulut Sunucu hizmeti olarak da bilinen Cloud Sunucu servisi, fiziksel sunucuların sistem kaynaklarının sanallaştırma teknolojisi ile birbirinden ayrıştırılması ve uygulamaların sanal sunucular üzerinde çalıştırılmasıdır. Bu teknoloji sayesinde, bir sanallaştırma katmanı üzerinde farklı işletim sistemi ve özelliğe sahip birçok sanal sunucu çalıştırılabilir. Bu serviste istenilen kapasitede kaynak (CPU, RAM, DISK) belirlenerek Cloud Sunucu kurulumu dakikalar içerisinde gerçekleştirilir, kapasite arttırma ve azaltma işlemleri çok hızlı bir şekilde yapılabilmektedir.

Cloud Sunucu (Bulut Sunucu) nasıl kurulur?

Cloud Sunucular, CPU (İşlemci), RAM (Bellek), DISK (Disk Alanı) ve Trafik olmak üzere 4 ana bileşenden oluşur. Web sitemiz üzerinden işinizin ihtiyacını karşılayan Cloud Sunucu paketini seçerek, 'Özelleştirme' sayfasından Cloud Sunucunuzun özelliklerini belirledikten sonra servisinizi kiralayabilirsiniz. Talebinizin tarafımıza ulaşmasının ardından, uzman mühendislerimiz Cloud Sunucunuzun kurulum ve konfigürasyon işlemlerini gerçekleştirerek servisi çalışır duruma getirir.

Cloud Sunucu (Bulut Sunucu) servisi hangi İşletim Sistemlerini destekliyor?

Teknotel'in Cloud Sunucu hizmeti, başta Windows ve Linux olmak üzere birçok farklı İşletim Sistemini destekler. Cloud Sunucu servisinin desteklediği İşletim Sistemi listesine 'Satın Al' bölümünden erişebilirsiniz.

Cloud Sunucu (Bulut Sunucu)ların fiziksel sunuculardan farkı nedir?

İstenilen CPU, RAM ve DISK kaynaklarının ayarlanabilmesi, farklı birçok işletim sistemini desteklemesi, ek kapasite gerektiğinde sınırsız sayıda donanım eklenebilen bir yapıya sahip olması sebebiyle Cloud Sunucular fiziksel sunuculara göre çok daha esnek bir yapıya sahiptir. Fiziksel sunucularda kapasite sorunu yaşanır ve cihaz ömrü 3 yıldır. Cloud Sunucu servisinde ise, fiziksel sunucuların sağladığı tüm imkanlara çok uygun bütçeler ile sahip olabilirsiniz. Cloud Sunucularda kapasite ihtiyacınıza göre dilediğiniz kadar kaynak ekleyebilir, çıkartabilirken, fiziksel sunucunuzun kapasitesi dolduğunda yeni cihaz temin etmeniz gerekir. Telehouse İstanbul Veri Merkezimizde barındırılan Cloud Sunucularınız %99,99 uptime garantisi ile süreklilik ve yüksek performans sağlar. Cloud Sunucuların kurulumu dakikalar içerisinde gerçekleştirildiği gibi, kapasite arttırımı da her zaman ve anında yapılabilir. Bu servis ile; donanım, yazılım, insan kaynağı, veri merkezi kaynakları olan; enerji, soğutma, kesintisiz erişim, güvenlik vb. uygulamalara yatırım yapmanıza gerek kalmadığı için işinizde maliyet avantajı ve performans sağlarsınız.

Cloud Sunucu (Bulut Sunucu) fiyatları nelerdir?

Teknotel'in Cloud Sunucu (Bulut Sunucu) hizmeti T-Cloud'un fiyatlarını 'Fiyatlar' bölümünden inceleyebilir Bulut (Cloud Sunucunuzu) online olarak kiralayabilirsiniz. Farklı ihtiyaçlar için oluşturulmuş T-Cloud Sunucu paketleri farklı fiyat seçenekleri ile sunulur.

Cloud Sunucu (Bulut Sunucu) nereden alınır?

Yüksek performansın, VMware ve Hyper-V gibi Dünya'nın en yaygın Bulut Platformları üzerinden sağlanması, En gelişmiş Sunucu Güvenliği çözümleri arkasında çalışması, Global Standartlarda Veri Merkezi 'Telehouse Istanbul'da barındırılan ileri teknoloji altyapı ve cihazlar üzerinde çalışması sebebiyle en iyi Bulut (Cloud Sunucu) servisini Teknotel'den alabilirsiniz.

VMware Nedir?

VMware, VMware® vSphere platformu üzerine kurulmuş sanallaştırma çözümüdür. VMware sanal sunucu ortamında çalışan Bulut (Cloud Sunucular) HP BLADE Proliant BL 460C G8 fiziksel sunucular üzerinde barındırılır.

Hyper-V Nedir?

Hyper-V, Microsoft'un hiper denetimci tabanlı Sunucu Sanallaştırma teknolojisidir. Hyper-V sanal sunucu ortamında çalışan Bulut (Cloud Sunucular) Windows 2008 R2 Datacenter Edition fiziksel sunucular üzerinde barındırılır.

Cloud Sunucu (Bulut Sunucu) servisi için donanım satın almam gerekiyor mu?

Cloud Sunucu (Bulut Sunucu) servisinden yararlanmak için donanım satın almanız gerekmez. Servisler Teknotel'e ait fiziksel sunucular üzerinde, Hyper-V ve VMware sanallaştırma platformları üzerinde çalıştırılmaktadır.

Cloud Sunucu (Bulut Sunucu) güvenli midir?

Doğru güvenlik stratejileri oluşturma ve gelişmiş teknolojilerin kullanımı ile Bulut Sunucu Güvenliği sağlanır. Ortak paylaşım platformları üzerinde kurulan Cloud Sunucular için her sanal katmanda oluşturulan izolasyon, Cloud Sunucuların birbirinden güvenli bir şekilde ayrıştırılmasını sağlar. Bu izolasyon, network katmanlarında oluşturulan Private VLAN uygulamaları ile sağlanır. Ayrıca, veri depolama katmanında tüm Cloud Sunuculara ayrı DISK tanımlanması, CPU ve RAM tanımlamaları yapılırken bunların birbirine etki etmeyecek şekilde konfigüre edilmesi Bulut ortamınızın güvenli olarak çalışmasını sağlar. Ek olarak Teknotel'in Firewall, IPS/IDS, DDoS ve Content/URL Filtering gibi Güvenlik Çözümleri sayesinde, T-Cloud servisi kullanıcılara ekstra güvenli bir Bulut (Cloud) ortamı sağlar

BİZE ULAŞIN
BİZE ULAŞIN
BİZE ULAŞIN
444 12 99
BİZE ULAŞIN

Merhaba!

Teknotel Canlı Destek Merkezine Hoş Geldiniz...