Kurumlar Neden Kurumsal Blog Açmalı?

Kurumlar Neden Kurumsal Blog Açmalı?

Daha önce blog, blogger, blog sayfaları, blog reklamları vb. kelimeleri illâ ki duymuşsunuzdur. İlk olarak Twitter mikro blog olarak karşımıza çıktı. Önceleri daha spesifik alanlarda kendini gösteren blog sayfaları sonraları firmaların da pazarlama stratejilerine dahil oldu. Ön yargıda master degree olan bazı kesimler ”Ya şimdi ne gerek var blog falan (!)” tadındaki orta ölçek nefret söylemlerini sağa sola savurdu. ”Facebook var, Linkedin var zaten, eski köye yeni adet bunlar (!) ” Ne de olsa daha önemli işleri vardır şirketin; yeni müşteri kazanmak, daha çok satış yapmak bla-bla… Kaçınılmaz son nedir biliyor musun?

X Şirketi Blog Sayfamız açıldı!

Sahi kurumların dağ gibi öncelikleri varken, bir blog sayfası neden açmalı?

Cevap: Kurumsal blog sayfaları müşterilerinize ve potansiyel müşterilerinize seslenebileceğiniz sade ve samimi bir mecra. Sadece ürün ve sağladığınız hizmetleriniz değil; mottonuzu, marka felsefenizi, fikirlerinizi destekleyecek her türlü içeriği hedef kitlenize ulaştırabilirsiniz. Üstelik sadece kısır bir hedef kitlesine değil, dünyanın her bir yanından bir okurla karşılaşmanız mümkün. Bunun kurumunuza faydası nedir, tahmin edin.

a_970x90 Kurumlar Neden Kurumsal Blog Açmalı?

‘Marka Bilinirliği’

Facebook, Twitter ve Linkedin gibi arkadaşlara dönersek, her gün ne paylaşayım? derdinde de kurtulmuş olursun. Bugün altın değerindeki ürünün adı İÇERİK. Hatta size bir sır verelim, pek çok gazete, sektörler hakkında neler olup, bittiğini takip etmek için blogları tarıyorlar, haberlerini bu görüşlere uygun hale getiriyorlar.

Pazarlamanın Kalbi ‘Storytelling’

Storytelling yeni yeni dillense de aslında her görsel, reklam, kelime vb. araçlar her zaman bir mesaj içerir. B2B’sinden B2C’sine kadar tüm pazarlama metriklerinde yazılı olmasa da bir hikaye anlatılır. Son dönemlerde ise hikayeleştirme oldukça ilgi uyandırıyor. Bir ürünün hikayesine uygun bir içerik her zaman özgünlük ve biriciklik katar. Her markanın bir felsefesi olduğunu asla unutmayın. Felsefesi olmayan ya da felsefesiyle çelişen her bir marka blacklist’e bir satır olacaktır. Marka konumlandırmanız, imajınız ve hikayeniz doğru bir içerikle buluştuğunda her zaman tutar. Pazarlama sektörü bir satış kanalı olmamakla birlikte markanın dilinden anlayan, onu benimseyen ve sadık kalan tek kanal olduğu kesinlikle unutulmamalıdır. İçerik emek ve cesaret ister, cesur olun 🙂

Sihirli Reçete: Emek ve Sabır.

Samimiyet+Güven+Eğlence+Deneyim+Kültürel Duyarlılık+Mizah = TUTUNAN İÇERİK.

a_970x90 Kurumlar Neden Kurumsal Blog Açmalı?

|Yarın sizi aynı mekanda Teknotel blog’da sizleri bekliyor olacağız. Sosyal Medya kanallarımızdan bizi takip etmeyi ve hizmetlerimizden haberdar olmak için web sitemizi ziyaret etmeyi unutmayın. Aşağıda yer alan içerik yazarı kutumuzda bulunan mail adresinden editörümüze ulaşabilir; soru, görüş, içerik önerilerinde bulunabilirsiniz. #teknotelblog hashtag’i ile de twitter üzerinden bize aktarabilirsiniz. Bizi takip etmeye devam edin…|

Hizmetlerimiz için:
Hemen İletişime Geçin

Kurumlar Neden Kurumsal Blog Açmalı? ile Benzer Yazılar

Henüz Yorum Yok

Bir Yorum Yaz