BACASIZ SANAYİDE KESİNTİYE YER YOK

BACASIZ SANAYİDE Endüstri 4.0 & IoT KESİNTİYE YER YOK

Yapay zekâ diyoruz, Nano saniyeler diyoruz, inovasyonlar, envaiçeşit nesneleri ‘akıllı’ sıfatıyla taçlandırıyoruz.

Oldu mu şimdi, Arıza nedeniyle hizmet veremiyoruz?

-OLMADI, çizin üstünü.

Veri Yığınlarından Veri Ambarlarına

Geçmişte tek tük veriden bahsedilirken, sanallaştırılmış altyapılar sayesinde şimdi veri ‘yığınlarından’ bahsediyoruz. Veri ambarları diyoruz. Bu kadar verinin depolandığı bir sanal oturma odası; kurumlar açısından hem konforlu olmalı hem de maliyeti el yakmamalı. Bacasız sanayi deyince aklımıza turizm gelirken artık günümüzde dinamikler değişti. Bacasız sanayiyi Endüstri 4.0 kaptı. Siber tehlikelere karşı koruma önlemlerini en üst seviyeye ulaştıran şirketler artık iş sürekliliğine yöneliyor. Siber ataklara karşı siper alınırken, kontrollü ya da kontrolsüz şekilde kesinti sürelerini kısaltacak çözümler değerlendirilmeye başlandı. İnovasyon, üretim, havayolu gibi faaliyet alanlarında yapay zekânın, otonom akıllı cihazların ön plana çıktığı ve kesintisiz çalışmaya ihtiyaç duyan bir ekosistem ideası hakim.

ENTEGRE B’AĞLAR

İleriyi düşünen büyük ölçekli şirketlerin ve hizmet organizasyonlarının, iş erişebilirliğinin vazgeçilmez bileşeni olan düzenleme ve korumaya odaklı olacak. Kesintisizlik için kurumsal BT yapılarında entegrasyon önemli hatta ‘must’ olacak bir kıvamda kendini transforme edecek. BT yöneticileri artık tek bir noktadan tüm çözümleri almak istiyor. Dolayısıyla sizin tüm çözümlere entegre olmanız ve bütün ortamlarda çalışabilmeniz gerek.

International Data Corporation (IDC) tarafından hazırlanan ve yayınlanan 2018 IDC Türkiye Öngörüleri raporuna göre 2018 yılında Türkiye’de Bilgi ve İletişim Teknolojileri Harcamalarının toplam büyüklüğü 22,5 Milyar Dolar’a ulaşacak.

  • Başarılı bir dijital dönüşüm için BT ve iş birimleri arasındaki işbirliğinin önemi kabul görecek. Türkiye’deki organizasyonlar gittikçe artan bir şekilde dijital dönüşümü BT ve iş birimlerinin ortak bir faaliyeti olarak yer alacak.
  • Büyük veri ve analitik alanında yapılan yatırımlarda kısa vadede ticari faaliyetleri iyileştirmek amaçlanacak. Büyük veri ve analitik ile yeni iş ve gelir yaratmak uzun vadeli hedefler olarak yerini alacak.
  • Nesnelerin interneti alanında yapılan ilk yatırımlar verimlilik odaklı olacak.

Sözün özü ne kadar ünlü ve başarılı bir marka olursanız olun, dijital katmanı iyi olmadıkça büyüme, sürekliliği koruyamama gerçeğiyle karşı karşıya kalırsınız. Artık market alışverişlerimizi bile dijital medyayı kullanarak, kas gücünü minimuma indirdiğimizi düşünürsek, teknolojinin meyvelerini yemek için tohumlarınızın filizlenmesi gerek. Ne çok fazla gübre ne de çok fazla güneş. Ağır ağır, adım adım ve temkinli bir transformasyondan bahsediyoruz. Dolayısıyla dijitalleşme sürecinde sera etkisine kapılmamak adına siber güvenliği dinamik tutmanızı öneririz. Verilerinizi (mahsüllerinizi) felakete kaptırmadan, güvende depolamanızda fayda var.

PLANLARINIZI NADASA BIRAKMANIZA GEREK YOK

2018’de yapay zekânın ön plana çıkacağı bir  dönemin adımları atıldı. Kısacası hatanın ve kesintinin olmadığı, akıllı robotların ve robotik çözümlerin ön planda olduğu bir dönemin emekleme periyodundayız. Yani bu yılda veri güvenliği ve erişebilirliğine yönelik iyileştirmeler hakim olacak. Arıza nedeniyle hizmet veremiyoruz, gibi ahlı vahlı cümleler epey demode kalacak.

Hizmetlerimiz için:
Hemen İletişime Geçin

BACASIZ SANAYİDE KESİNTİYE YER YOK ile Benzer Yazılar

Henüz Yorum Yok

Bir Yorum Yaz

Processing...
Thank you! Your subscription has been confirmed. You'll hear from us soon.
ErrorHere