Android mi Yoksa IOS mu Zirvede?

ANDROID Mİ YOKSA IOS MU ZİRVEDE?

İşletim sisteminde ezeli rakipler IOS ile Android arasındaki fark azalmaya devam ediyor. Peki bu rekabette kim daha üstün? Hemen cevap verelim… Android, IOS’a göre daha çok kullanılıyor ama son yıllarda IOS’un yaptığı atakla birlikte Android’in kullanıcı sayısına ulaşmak üzere denilebilir.


ANDROID ÖNDE AMA…


Webtekno.com’un haberine göre son dönemki raporlara bakıldığında Çin, Almanya, Fransa, İtalya ve İspanya’da Android telefonlar, IOS işletim sistemine sahip telefonlardan daha çok satıldı. IOS işletim sistemine ait telefonların son modelleri Eylül ayıyla birlikte tekrar satışa çıktı ve IOS, Android’e göre ABD’deki pazar payını kasım ayı itibariyle %43,5’a ulaştırdı. Android’in kasım ayındaki kullanım oranı ise %55,3’te kaldı. 2015 yılındaki Android istatistiklerine bakıldığında bu oran %60,4 idi.


ÇİN’DE ANDROID EZDİ GEÇTİ


Bu işletim sistemine sahip akıllı telefon satışlarına bakıldığında ise Android işlemcili Samsung telefonlar %29, IOS işlemcili iPhone’lar ise %31 satış oranına ulaştı. Dünyanın en büyük nüfus hacmine sahip ülkesi olan Çin’de ise Android telefonların satış oranı %80’lere çıktı.

Hizmetlerimiz için:
Hemen İletişime Geçin

Android mi Yoksa IOS mu Zirvede? ile Benzer Yazılar

Henüz Yorum Yok

Bir Yorum Yaz

Processing...
Thank you! Your subscription has been confirmed. You'll hear from us soon.
ErrorHere