Android Kullanıcılarının Yeni Belası: Xavier

Android Kullanıcılarının Yeni Belası: Xavier

Dünya gelişiyor, sistemler yenileniyor, şirketler büyüyor fakat tek değişmeyen şey; Virüslerin hala birçok sistemi ele geçirdiği…

Son dönemlerde trend olan fidye virüslerine çoğu kurum veya kişi alıştı ama Android’in son virüs modası; Xavier, güçlü ve karşı konulmaz özellikleri ile Android kullanıcılarının özel bilgilerini çalmaya başladı bile… Android’deki virüslerin yeni bir çeşidi olan Xavier adındaki Truva Atı, kişisel bilgileri önce çalıyor sonra da sızdırıyor.

UYGULAMA İLE BERABER VİRÜSÜ DE İNDİRİYORSUNUZ

Android’in uygulama mağazası olan Play Store’da 800’den fazla uygulamada yer alan bu virüs, android işlemcili cihazlara indirildiği an bilgilerinizi çalmaya başlıyor. Uzaktaki sürücülerden kodları indiren ve onlar uygulayan bu virüs, şifrelemede kullanılıyor ve kendi koruma mekanizmasını kendi geliştirerek yaptığı tüm girişimleri gizliyor. 36 milyondan fazla cihaza bulaşan Xavier Virüsü, Android işletim sistemi kullanan firmaların yoğun uğraşlarına rağmen hala sistemden uzaklaştırılamadı.

VERİLERİNİZİ ŞİFRELİYOR VE SIZDIRIYOR

AdDown’dan türetilen Xavier, özel şifreleme ve güvenli bağlantı özellikleriyle de diğer çeşitlerinden daha ön plana çıkıyor. Dosya yüklenirken, uzaktan elde edilen bilgileri, e-posta veya başka yollarla uzaktaki sunuculara iletiyor. Sürekli etkileşim halinde olan cihazlarla iş birliği içinde olan Xavier virüsü, bu sayede tespit edilmesi de zorlaşan bir problem haline geliyor. Virüs Vietnam başta olmak üzere Filipinler, Endonezya, Tayland ve Tayvan gibi birçok ülkede sistemlere zarar vermeye başladı. Birçok uygulamada tespit edilen Xavier, genel olarak ücretsiz uygulamalarda yer ediniyor.

Hizmetlerimiz için:
Hemen İletişime Geçin

Android Kullanıcılarının Yeni Belası: Xavier ile Benzer Yazılar

Henüz Yorum Yok

Bir Yorum Yaz

Processing...
Thank you! Your subscription has been confirmed. You'll hear from us soon.
ErrorHere