Amazon’un Gizli Planı: Her Evde Birer Robot Olacak

Amazon’un Gizli Planı: Her Evde Birer Robot Olacak

Bloomberg’in haberine göre Amazon uzun yıllardır “Vesta” kod adına sahip bir proje üzerine çalışıyor. Bu projenin de evin içerisinde sizinle yaşayan bir robot ile ilgili olduğu söylentiler arasında. Bloomberg’e göre Amazon’un yıl sonuna kadar test robotlarını çalışanlarının evlerinde test etmesi ve 2019 sonuna kadar da herkesin kullanıma sunması şeklinde bir planı var.

“Vesta” projesinin arkasındaki ekip söylenilenlere göre Amazon’un Lab 126 ekibi. Amazon’un oldukça popüler Echo serisi, Fire TV ve Fire Stick ürünlerini yapan da aynı ekip. Hal böyle olunca Vesta’yı tek başına yeni bir ürün olarak düşünmek yerine, Echo ailesinin yeni bir üyesi olarak beklemek kaçınılmaz bir sonuç olacaktır. Açık konuşmak gerekirse, Amazon’un yeni “robot” projesi hepimizde heyecan uyandırsa da Jetgiller’deki Rosie gibi bir ürün ilk etapta mümkün olmayabilir.

Lab 126’nın daha önce yarattığı ürünlere bakıldığında, Vesta’nın tekerleklere sahip bir Echo olabileceğini söyleyebiliriz. Bloomberg’deki rapora göre “Projeden haberi olan insanlar Vesta robotunun bir tür mobil Alexa olabileceğini ve evde Echo cihazlarının bulunmadığı bölümlerinde eşlik edebileceğini düşünüyor.”

Hizmetlerimiz için:
Hemen İletişime Geçin

Amazon’un Gizli Planı: Her Evde Birer Robot Olacak ile Benzer Yazılar

Henüz Yorum Yok

Bir Yorum Yaz

Processing...
Thank you! Your subscription has been confirmed. You'll hear from us soon.
ErrorHere