5G’nin Katı Hali mi? Sıvı Hali mi? Gaz Hali mi?

5G’nin Katı Hali mi? Sıvı Hali mi? Gaz Hali mi?

Mobil Cihazlarda Her Gün En Az 1 Saat Harcıyoruz

1-2-3-4G derken G ailesine yeni bir üye yolda. Wearesocial, Hootsuite ve Business Insider’ın son raporuna göre, dünya genelinde 3,4 milyar mobil internet kullanıcısı olduğu ve her bir kişinin ortalama olarak mobil cihazlarda günde en az 1 saat harcadığı tespit edildi.

a_970x90 5G'nin Katı Hali mi? Sıvı Hali mi? Gaz Hali mi?

Bir sonraki evrimin zamanı geldi, Adım; 5G

5G’nin İngiltere’de altyapı aşamasında olduğunu söylemek mümkün. Dolayısıyla 5G’nin İngiltere ve dünyanın geri kalanı tarafından 2020 yılına kadar yayılması bekleniyor ancak bunun Londra, Brighton, Porsmouth ve Swansea gibi büyük şehirlerde olacağı tahminler arasında.

5G IoT’nin Büyümesini Hızlandıracak

5G’nin resmi olarak piyasa sürüldüğü aynı yıl içinde, yaklaşık 30,7 milyar IoT cihazının kurulu olacağı tahmin ediliyor. Telefonlarınız, televizyonlarınız, bilgisayarlarınız hatta ev aletleriniz bile entegre bir iletişim halinde olacak. Fakat 5G uygulaması bu durumu çok daha üst bir seviyeye taşıyacak. Örneğin, sürücüsüz araçlar evinizden, en sevdiğiniz alışveriş merkezine güvenle gitmek ve boş park yeri bulmak için kitlesel olarak artan bant genişliğini kullanabilecektir. Kulağa hiç de fena gelmiyor değil mi? Aynı zamanda sanal gerçeklik (VR) ve artırılmış gerçeklik (AR), sizi dijital dünyalara yollamak için geliştirilmiş mobil ağlardan faydalanabilecek.

 Bu büyük veri akışı ve anlık sonuç beklentileri veri merkezlerinde nasıl bir etki yaratacak?

5. nesil mobil ağlarda oluşturulacak ve dağıtılacak verilerin çoğu Bulut’ta yaşayacak ve veri merkezlerini daha da önemli hale getirecek. Herhangi bir sebepten dolayı aksama süreleri iş için hayati bir öneme sahip. Verinin parmak uçlarımızda sürekli ve anlık olması gerektiği beklentisi, 5G’yi katılaştıracak gibi gözüküyor. Kullanıcılar nerede ve ne zaman olurlarsa olsun anında erişim isteyeceklerdir. Artırılmış bant genişliğinin 10 Gb/s’ye kadar çıkmasıyla, AR ve VR gibi uygulamalar 5G ile desteklenebilir. Yani en çok bant genişliği konusunda 5G, veri merkezlerini baştan çıkaracak.

a_970x90 5G'nin Katı Hali mi? Sıvı Hali mi? Gaz Hali mi?

|Yarın sizi aynı mekanda Teknotel blog’da sizleri bekliyor olacağız. Sosyal Medya kanallarımızdan bizi takip etmeyi ve hizmetlerimizden haberdar olmak için web sitemizi ziyaret etmeyi unutmayın. Aşağıda yer alan içerik yazarı kutumuzda bulunan mail adresinden editörümüze ulaşabilir; soru, görüş, içerik önerilerinde bulunabilirsiniz. #teknotelblog hashtag’i ile de twitter üzerinden bize aktarabilirsiniz. Bizi takip etmeye devam edin…|

Hizmetlerimiz için:
Hemen İletişime Geçin

5G’nin Katı Hali mi? Sıvı Hali mi? Gaz Hali mi? ile Benzer Yazılar

Henüz Yorum Yok

Bir Yorum Yaz

Processing...
Thank you! Your subscription has been confirmed. You'll hear from us soon.
ErrorHere