CLOUD
CLOUD

Tier 3+ Data Center, Carrier Neutral Altyapı, %100 Yedekli Sistem Altyapısı, Hızlı, Güvenli ve Ekonomik CLOUD Servisleri ile işinizde Karlılık sağlayın...

INTERNET
INTERNET

Teknotel'in Güçlü, Yedekli ve Yaygın omurgası üzerinden sunduğumuz KURUMSAL INTERNET servislerimiz ile, kurumunuzun ihtiyaç ve bütçesine en uygun projeleri geliştiriyoruz.

DATA CENTER
DATA CENTER

Tier 3+ standardına sahip, Asya, Avrupa ve Amerika kıtalarını birleştiren Global Data Center Network'ü üzerinde, Carrier Neutral atyapısı ile Telehouse Istanbul servislerinin farkını yaşayın.

ALTYAPIMIZ
ALTYAPIMIZ

Güçlü, Yaygın ve Yedekli Omurga, Carrier Neutral Data Center, İleri Teknoloji Cloud Altyapısı ve Global TELEHOUSE Network'ü üzerinden KURUMSAL ÇÖZÜMLER.

KURUMSAL
KURUMSAL

1984'den beri Telekomünikasyon sektöründe bir çok İLK'e imza attık. Farkımız, tecrübemiz, uzmanlığımız, güçlü ekibimiz en önemlisi, KURUMA ÖZEL hizmet anlayışımız.

  • ALAN ADI Alan Adı (Domain) Nedir? Alan Adı (Domain) fiyatları nelerdir? Alan Adı (Domain) Yönlendirme işlemi nasıl yapılır? Satın aldığımda Alan Adına sahip olur muyum?
HOSTING ALAN ADI (DOMAIN)

ALAN ADI SSS

Alan Adı (Domain) Nedir?

Alan adı (domain name), bir web sitesinin internetteki adı ve adresidir. Bu adres olmadan bir internet kullanıcısı web sitesine sadece IP adresiyle ulaşabilir. Örneğin, şu anda gezmekte olduğunuz web sitesinin alan adı (domain name) www.teknotel.com'dur. Diğer bir deyişle, alan adları IP adresi denilen, bilgisayarların (sunucuların/serverların) birbirini tanımasını sağlayan numara sisteminin, basitleştirilmiş ve akılda kalması için kelimelerle ifade edilmiş halidir.

Alan Adımı nereden satın alabilirim?

Almak istediğiniz Alan Adlarının web sitemizin Alan Adı Sorgula sayfasından sorgulayarak müsaitliğini öğrenebilir, müsait alan adlarını satın alabilir, farklı bir servis sağlayıcı firmadaki mevcut alan adınızı Teknotel'e transfer edebilirsiniz.

Alan Adı (Domain) Yönlendirme işlemi nasıl yapılır?

Alan adınızı firmamıza yönlendirmek istemeniz durumunda, firmamız tarafından hesabınızın aktif edilmesi sırasında size ilettiğimiz DNS sunucu adreslerini, alan adınızı satın aldığınız şirkete iletmeniz gerekir. Veya bu şirket tarafından size iletilen kontrol panelleri içerisinden, DNS sunucu bilgilerini bizim DNS'lerimizle değiştirmeniz gerekir. Alan adı / Domain yönlendirme işleminini yaptıktan sonra bu değişikliğin etkin hale gelmesi 24 saatlik bir süre alabilir. Bu mesajı yazdığımız tarihteki DNS sunucu bilgilerimiz aşağıdaki gibidir. Linux Server için: - ns1.t-plesk.com - ns2.t-plesk.com Windows Server için: - ns3.teknotel.net - ns4.teknotel.net

Tr uzantılı Alan Adlarının tescili için hangi evraklar gerekir?

'com.tr', 'gen.tr', 'org.tr' gibi '.tr' uzantılı alan adları, Türkiye için alan adı tahsis işlemlerini yürüten nic.tr'dan satın alınır. Tr uzantılı alan adları için gereken evraklar ile ilgili detaylı bilgi almak için web sitemizin T-Domain Açıklamalar sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

.tr uzantılı Alan Adımı nasıl transfer edebilirim?

.tr uzantılı alan adınızın transferi ile ilgili detaylı bilgi almak için, web sitemizin 'Transfer' sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Alan Adı fiyatları nelerdir?

Teknotel'den alabileceğiniz alan adı uzantılarının fiyatlarını Alan Adı Ücretlendirme bölümünden inceleyebilirsiniz.

Yurt dışı uzantılı Alan Adımı nasıl transfer edebilirim?

Yurt dışı uzantılı alan adınızın transferi ile ilgili detaylı bilgi almak için, web sitemizin 'Transfer' sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Satın aldığımda Alan Adına sahip olur muyum?

Alan adını tescil ettirmek satın almak anlamına gelmez. Alan adları minimum 1 yıl süre ile tescil edilebilirler. Alan adı kullanım hakkının başkasına geçmemesi için tescil süresi dolan alan adının tescilinin yenilenmesi gerekir. Teknotel olarak alan adlarınızın yenileme sürelerini sizin yerinize takip ediyor onayınız ile yenileme işlemini gerçekleştiriyoruz.

Alan Adı iletişimi nasıl sağlanır?

Örneğin; www.teknotel.com alan adı (domain name), adres barına yazıldığında tarayıcı (browser) bu alan adını önce IP adresine çevirir, daha sonra kullanıcıyı bu IP adresine sahip bilgisayara yönlendirir. Dolayısıyla, web sitesinin ziyaret edilebilmesi için kullanıcıların IP adresini bilmesine gerek kalmaz.

Teknotel'den hangi uzantıdaki Alan Adlarını satın alabilirim?

Teknotel'den satın alabileceğiniz Alan Adı uzantıları ve fiyatlarına Alan Adı Ücretlendirme ve Alan Adı Sorgula sayfalarından inceleyebilirsiniz.

BİZE ULAŞIN
BİZE ULAŞIN
BİZE ULAŞIN
444 12 99
BİZE ULAŞIN

Merhaba!

Teknotel Canlı Destek Merkezine Hoş Geldiniz...