CLOUD
CLOUD

Tier 3+ Data Center, Carrier Neutral Altyapı, %100 Yedekli Sistem Altyapısı, Hızlı, Güvenli ve Ekonomik CLOUD Servisleri ile işinizde Karlılık sağlayın...

INTERNET
INTERNET

Teknotel'in Güçlü, Yedekli ve Yaygın omurgası üzerinden sunduğumuz KURUMSAL INTERNET servislerimiz ile, kurumunuzun ihtiyaç ve bütçesine en uygun projeleri geliştiriyoruz.

DATA CENTER
DATA CENTER

Tier 3+ standardına sahip, Asya, Avrupa ve Amerika kıtalarını birleştiren Global Data Center Network'ü üzerinde, Carrier Neutral atyapısı ile Telehouse Istanbul servislerinin farkını yaşayın.

ALTYAPIMIZ
ALTYAPIMIZ

Güçlü, Yaygın ve Yedekli Omurga, Carrier Neutral Data Center, İleri Teknoloji Cloud Altyapısı ve Global TELEHOUSE Network'ü üzerinden KURUMSAL ÇÖZÜMLER.

KURUMSAL
KURUMSAL

1984'den beri Telekomünikasyon sektöründe bir çok İLK'e imza attık. Farkımız, tecrübemiz, uzmanlığımız, güçlü ekibimiz en önemlisi, KURUMA ÖZEL hizmet anlayışımız.

  • ALAN ADI İstediğiniz Domainleri hemen SORGULAYIN! Web sitemizden Alan Adı (Domain) TESCİL ve TRANSFER işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
HOSTING ALAN ADI (DOMAIN)

ALAN ADI ÖZELLİKLERİ

 

Alan Adı (Domain) Nedir?

 


Birey, kurum ve kuruluşlar en basit anlamda bilgi yayınlamak ve e-posta alışverişi yapmak; ayrıca e-ticaret uygulamaları, interaktif işlemler ve daha birçok amaçla internet ortamında tek bir adresi tarif eden 'domain' yani 'alan adı' isimlerini günümüzde yaygın olarak kullanıyorlar.

 

ALAN ADI

İsim ve uzantıdan oluşan (örn: www.teknotel.com) alan adlarından istediğinizin sorgulamasını, müsaitse tahsisini ve yenilemesini web sitemizden yapabilirsiniz.

 

Alan adı kaydedildikten sonra e-posta ve web sitesi barındırma amacı ile ayrıca hosting hizmeti alınması gereklidir. Teknotel'in hosting servislerini Kurumsal Hosting bölümünden inceleyebilir ve sizin için uygun olan hosting paketini ek özellikleri ile bilirkete online olarak satın alabilirsiniz. 

 

Alan adı sorgu ve sipariş işlemlerinizi Alan Adı Sorgula bölümünden gerçekleştirebilirsiniz.

 

Alan Adı Tescili


Firmanıza ait web sitenizi internet üzerinde yayınlamak için bir alan adına sahip olmanız gerekir. Bir alan adı uzantısı aynı ada birden çok şahıs/firma tarafından kullanılamaz. Bu sebeple istediğiniz alan adının başkaları tarafından kullanılmaması için alan adını tescil ettirmeniz gerekmektedir. Alan adları birden fazla uzantı ile tescil edilebilir. (örnek: www.teknotel.com, www.teknotel.net vb.)

 

Anında Aktivasyon


Alan adınızı, satın alma işlemi tamamlandıktan sonra hemen kullanmaya başlarsınız. Sadece .tr ve .xxx uzantılı alan adları için bazı evraklar gerekmektedir. Evrakların tarafımıza ulaştırılması ardından alan adınız çok kısa bir sürede aktif edilir. Evraklarla ilgili detaylı bilgiye Gerekli Belgeler bölümünden erişebilirsiniz.

 

Alan Adı Yenileme


Alan adını tescil ettirmek satın almak anlamına gelmez. Alan adları minimum 1 yıl süre ile tescil edilebilirler. Alan adı kullanım hakkının başkasına geçmemesi için tescil süresi dolan alan adının tescilinin yenilenmesi gerekir. Teknotel olarak alan adlarınızın yenileme sürelerini sizin yerinize takip ediyor onayınız ile yenileme işlemini gerçekleştiriyoruz.

BİZE ULAŞIN
BİZE ULAŞIN
BİZE ULAŞIN
444 12 99
BİZE ULAŞIN

Merhaba!

Teknotel Canlı Destek Merkezine Hoş Geldiniz...